Jak si vyzdobit pokoj?

Nevím jak vy, ale já jsem byla vždycky na různé zdobení a zkrášlování místností. Především tedy mého pokoje, kde se můžu plně realizovat a nic mi nestojí v cestě. Pokud máte zájem o kapku inspirace, pak pokračujte ve čtení, protože bych se s vámi chtěla podělit o několik nápadů, které můžete momentálně najít u mne doma.

Jestli se chcete zeptat, kde beru inspiraci já, pak vám to ráda prozradím. Není snad novinkou, že se lidé obklopují tím, co mají rádi a co je přivádí na pozitivní myšlenky. Stejně to mám i já, proto u mne najdete odkazy na oblíbenou hudbu, zamilovaná místa nebo osoby a také věci, které ráda dělám. Další nápady a podněty k novým dekoračním prvkům beru také (jako dnes mnozí) na internetových stránkách jako jsou pinterest, instagram nebo tumblr. A co je důležité, nikdy nemusíte dělat věci tak, jak je udělal někdo před vámi. Postačí se nechat trochu okouzlit závanem inspirace…

DSC_1121

Pohledy nemusíte jenom posílat. Jestli objevíte pohlednici, kterou chcete mít jen a jen pro sebe, udělejte z ní neodolatelnou dekoraci. Ať už ji dáte do rámečku nebo jen tak postavíte na stůl, vždy bude vypadat skvěle.

Stejně tak dobře můžete použít i přáníčka, která jste dostali třeba k narozeninám. Nebo fotky či snímky z polaroidu.
A

A


A
A


Polička nemusí sloužit pouze jako odkládací prostor. Využijte ji jako prázdné plátno, na které můžete namalovat své mistrovské dílo. Mějte na očích to, co máte rádi nebo co vám jednoduše připadá krásné. Třeba zebru!

DSC_1129           DSC_1128


DSC_1131
Květiny dodají každému pokoji život. Nemusíte kupovat drahé kytice růží ani tulipánů, aby vaše váza nezela prázdnotou. Projděte zahrádku nebo blízkou louku a přineste si kousek přírody, který příjemně provoní váš domov.

Máte-li rádi levandule, kopretiny, sedmikrásky nebo třeba voňavý šeřík, můžete je jednoduše dát do lahve od pití. Žádná drahá váza není nutná, stačí trocha důvtipu. Skvěle poslouží i skleněná lahev od kečupu. 🙂 Kousek barevné mašle nebo přírodního provázku dokáže zázraky a oživí každou sklenici.

 


Všelijaká polička nebo noční stolek snese kopu knížek. Nechte na očích všechny, které chcete přečíst a vždy jen po jedné z nich sáhněte. Někdy máte zkrátka náladu na romantickou Snídani u Tiffanyho a někdy zas na klasiku od Edgara A. Poa. Já, jakožto zarytý milovník hudby, si ponechávám po ruce i vinylové desky…

DSC_1139


Přišla by vám vhod malá příruční „odkládačka“? Taková ta malá mistička, sklenička, talířek (…) do nichž můžete odložit různé věci, které jinak zavazí na stole a neustále je někam přemisťujete? Pak nadešel čas na recyklaci skleniček od ikea svíček. Ozdobit je můžete nálepkami, washi páskami, sprejem nebo je nechat jen tak, jak je pán bůh stvořil.


Také tak rádi čtete Albert magazín? Ty recepty a fotky! Ale za nějaký ten pátek se vám čísla magazínu nahromadí a nevíte kam s nimi. A to bohužel neplatí jen pro alberťácký časopis, ale i pro všechny ostatní… Na tento problém je tu však poměrně snadné řešení. Použijte podlouhlou vysokou krabici, odřízněte jednu stěnu a polepte. Na polepení můžete využít vše, co vás napadne. Já jsem použila ubrousek, který jsem na hranách krabice přilepila lepidlem Herkules a přidala provázek.

DSC_1151
DSC_1152


Potřebuje vaše knihovnička malé oživení? Inspirujte se v knihkupectví a použijte jejich trik. Vystavte vaše nejlepší kousky tak, abyste viděli přední stranu jejich obálky. Nejen že vám budou knihy dělat radost, ale také vás budou lákat k tomu, abyste je znova otevřeli…

DSC_1158

DSC_1154

Snad jste si v této sérii nápadů našli ten, který třeba vyzkoušíte nebo upravíte k obrazu svému. 🙂
Děkuji za váš čas a za návštěvu.
A stavte se zase někdy na šálek!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s