Originální pomůcky do školy – zápisník

Ať už patříte mezi školou povinné nebo již máte svá školní léta za sebou, následující článek by vás mohl zaujmout v obou případech. Během prázdninového brouzdání po internetových vodách jsem narazila na velmi zajímavou věc, díky které se můžete kreativně projevit. A co je ještě lepší, nevyžaduje to přílišnou dávku výtvarného talentu. Jediné, co budete potřebovat, je fixa a blok. Mým objevem léta se totiž stává Bullet Journal!

Co je Bullet Journal?
Zápisník, deníček nebo blok, který ovládáte vy sami a nikdo nemá právo do něj zasahovat, nedejbůh jej soudit. Většinou postrádá linky, které by bránily vašim kreativním rozletům a nejčastěji se objevuje ve velikosti A5. Jednodušeji řečeno, bullet journal je diář, který slouží nejen k plánování věcí, ale také k osobnímu a kreativnímu rozvoji. Každou stránku si sami rozvrhnete tak, jak se vám nejvíce líbí a poté zapisujete jako do diáře – povinnosti, úkoly a události. Kromě těchto rutinních zápisků můžete každý měsíc věnovat stránku knihám, které chcete přečíst, seznamu splněných přání nebo brainstormingu. Obrázkům, čmárání a kreslení se meze nekladou, vše se řídí jen podle vás a vaši preferencí. Inu, diář pro ty, co nemají v oblibě pravidla. Také vás zaujal?


Zajímá vás, co dalšího můžete ve svém diáři mít? Objevte to přímo tady!


Mezi originální pomůcky do školy můžeme bullet journal zařadit proto, že každý je jiný a také představuje mnohem levnější variantu klasických diářů, které si nemůže dovolit každý. Barevný, černobílý, perem psaný, obrázkový nebo raději bez obrázků. Existuje nekonečno návodů a tipů, které můžete do začátků využít. Stejně jako já.

Jak na to?
Vezměte černou fixu, váš oblíbený blok s čistými stránkami (ale pokud nedáte dopustit na čtverečky, nenechte si je vzít!) a můžete začít. Věnujte stránku seznamu, který vám prozradí, kde se co skrývá. Užitečný je také klíč, tedy výčet všech používaných značek a vysvětlení, co znamenají. Pak už jen nadepište měsíc a den po dni přidávejte nadpisy, data, úkoly a další radosti.

DSC_1222

DSC_1218

Zdroj: http://i0.wp.com/bohoberry.wpengine.com/wp-content/uploads/2015/09/Bullet-Journal-15.jpg

Třetí obrázek pochází z diáře úžasné Boho Berry (http://www.bohoberry.com/), díky které jsem kouzlo bullet journalu objevila. Nejen že má skvělé nápady pro oživení každého diáře, ale i její „handwriting“ je naprosto dechberoucí. Posuďte sami. 🙂

Zápisníků a psacích potřeb je nyní v obchodech nepřeberné množství. Proto vyrazte na lov ideálního diáře a začněte vytvářet váš originální bullet journal, díky kterému už na nic nezapomenete! 🙂

NEVÍM TO JISTĚ, ALE MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Bullet Journal inspirace – nadpisy

Co ještě můžete mít ve svém diáři?

Reklamy

1 komentář: „Originální pomůcky do školy – zápisník

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s