Bullet Journal inspirace: listopad

Říjen utekl jako voda, a proto přicházím s dalšími kreativními nápady, které můžete využít pro vaše žurnály. Jste zvědaví, jak tentokrát dopadlo listopadové tvoření?

dsc_0101

Pro měsíc listopad se mi nedařilo najít vhodný obrázek. Žádný mi nebyl dost podzimní, dost hezký a dost snadný na kreslení. A tak mám listopad plný růžiček, podzimních větví a sem tam nějakého lístku, který pevně drží a ani omylem nepadá. To je to, co mám na bullet journalu nejradši – nic, co vytvoříte, není špatně.

Na dalších stranách se ukrývá hned několik novinek, které vám postupně představím. Pokud tedy chcete vyzkoušet něco nového a obohatit váš diář, uvařte si šálek dobrého, sypaného čaje a směle pokračujte.

dsc_0115

Největší novinkou v listopadové části mého bullet journalu je Gratitude Log (ano, správně se píše s jedním „t“). Jde o stránku, kterou věnujete ryze věcem, za které jste vděční, které vás za den potěšily nebo vám do života přinesly něco užitečného. Kouzlo spočívá v každodenním zaznamenávání. Každý den si zkrátka najdete alespoň jednu věc, za niž jste vděční a připíšete ji na váš „seznam vděčnosti“. Účinky se dostaví okamžitě – i když máte den blbec, uvidíte, že i úplná maličkost k potěšení se vždy najde. A naučíte se z takových nenápadných potěšení radovat.

dsc_0105

dsc_0106

Praktický „to do calender“, který vám pomůže sledovat blížící se úkoly a události. Růžové (nebo jakékoliv jiné) lepítko vždy posunete na aktuální den, čímž si jej zvýrazníte. Ke dnům vepíšete úkoly do školy, práce či domácí povinnosti, které by se jinak do normálního kalendáře nevměstnaly. Vše vidíte pohromadě, na jednom místě.

dsc_0109

Tuhle stránku si pojmenujme „sledovač“. Pomůže vám totiž sledovat plnění vašich návyků nebo novoročních předsevzetí. 🙂 Sepište vše, co byste měli nebo co chcete dělat a každý den si pak vybarvíte políčko za to, že danou věc skutečně provedete. Řekněme, že chcete denně cvičit, někdy uklízet, více číst knihy a brát pravidelně vitaminy. Pak tyto úkoly sepíšete pod sebe a  následně vybarvíte příslušné políčko, pokud úkol splníte. Na konci měsíce získáte dokonalý přehled o tom, co jste dělali poctivě a na čem byste měli ještě zapracovat.

dsc_0110

Poslední stránkou je opět braninstorming, který v tomto měsíci můžete klidně použít pro seznam vánočních dárečků. Pro blízké nebo jen a jen pro vás!

Druhou polovinu jsem věnovala „chci a potřebuji“, protože to se zkrátka vždycky hodí. 🙂

Listopadová dávka inspirace končí, a já doufám, že pro vás byl článek přínosem. Pokud chcete objevovat dále, pokračujte na předešlé články.

Děkuji za návštěvu!

A přijďte si sem zase někdy vypít váš šálek…

Nevím to jistě, ale mohlo by vás zajímat:

Podzimní Bullet Journal inspirace

Bullet Journal inspirace: prosinec

Co všechno můžete mít ve svém diáři nebo bullet journalu

Bullet Journal inspirace – nadpisy

2 komentáře: „Bullet Journal inspirace: listopad

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s