Bullet Journal inspirace: prosinec

Na adventním věnci hoří už druhá svíčka a domácí vzduch je ještě trochu provoněný od včerejšího pečení vanilkových rohlíčků… Vánoce se rychlým krokem blíží, a tak všude panuje shon a dárky se nakupují ve velkém. Já pro vás však mám jeden vánoční dárek už dnes, protože přicházím s prosincovým listováním mým žurnálem. Pusťte si tedy vaši oblíbenou vánoční „vypalovačku“, udělejte si šálek něčeho teplého a pusťte se do prozkoumávání prosincové inspirace pro vaše diáře.

dsc_0157

Kromě klasického kalendáře či stránky pro brainstorming se v mém prosincovém rozvržení objevila také stránka se seznamem vánočních filmů a seznamem pečení cukroví. Každé Vánoce pečeme to samé: rohlíčky, perníčky, linecké, pracky (správně řečeno pracny, abychom si rozuměli) a sem tam se objeví nějaká inovace v podobě kokosek nebo marokánek. Zažily se už také Vánoční sušenky, které nejen že můžete vydávat za právoplatné vánoční cukroví, ale hezky zabalené se taky skvěle hodí jako dárek „k sežrání“. Ale o cukroví snad až někdy příště.

dsc_0155

Předním námětem pro celý měsíc prosinec je cesmína a jehličnaté větvičky. Za celým tímto nápadem vězí jedno sladké tajemství, tedy že všechno bez problému nakreslíte, aniž byste museli oplývat zvláštním talentem pro kreslení. Z větviček snadno vytvoříte věnec a ten můžete ozdobit čím chcete – baňkami, svíčkami, hvězdami nebo jej „omotáte“ světelným řetězem. Vždy to bude vypadat hezky a jak se patří svátečně.

dsc_0161

dsc_0164

Tento denní typ kalendáře je zkrátka k nezaplacení. Využívám jej pro zaznamenávání úkolů do školy, odevzdávání prací či menší domácí povinnosti, které bych jinak mohla zapomenout. Pokud chcete vidět jeho další podoby, nahlédněte zde:

Bullet Journal inspirace: listopad

Podzimní BulletJournal inspirace

dsc_0166

dsc_0171

Tracker je jakýsi sledovač vašich povinností, návyků nebo předsevzetí (Nový rok se blíží!). Pokud danou činnost splníte, vybarvíte si políčko pro určitý den. Na konci měsíce pak přehledně vidíte, co je třeba zlepšit nebo že jste tento měsíc až příliš uklízeli. 🙂

Skutečnou výhodou pro tuto stránku jsou diáře s již předtištěnými tečkami místo řádků. Můj diář takovou vymoženost nemá, proto se pokouším dělat tečky pomocí pravítek. A ne vždy to dopadne rovně. Co naplat, bullet journal je přece také přehlídkou osobního zdokonalování a zlepšování. A v tom je právě krásný.

dsc_0172

dsc_0173

dsc_0174

dsc_0176

dsc_0179

Gratitude Log neboli Stránka vděčnosti, jak ji přezdívám, se mi v minulém měsíci opravdu osvědčila. Každý den jsem našla něco, za co jsem mohla být vděčná. Účel této stránky skutečně pochopíte, až ji začnete vytvářet. Spolu s tím si totiž začnete uvědomovat, že každý den má něco do sebe, i když je to někdy těžké najít.

dsc_0178

dsc_0180

A tady už je nefalšovaná vánoční stránka, jejíž vzhled sice není přímo reprezentativní, ale perníčka prostě nakreslit neumím. Snad se nebudete zlobit. 🙂

O cukroví jsem básnila už výše, proto se o jeho vůni, chuti i radostech při pečení raději více zmiňovat nebudu. Zato vánoční filmy, ty jsou oříšek. Vždy mám opravdu problém si na některý vzpomenout. Proto jsem se rozhodla si je všechny zapsat a když dostanu chuť se na nějaký podívat, jenom si vyberu. A jestli vás napadá nějaký film, který musím zaručeně vidět, napište mi to pod článek do komentáře. Vánočních filmů není totiž nikdy dost!

dsc_0182

Nápis „Vánoční filmy“ jsem se pokusila malinko posypat sněhem. Tedy, bílou fixou jsem písmenkům dokreslila sněhové čepičky, která však možná nejde na fotce dobře vidět. Ale jsou tam, to přísahám!

dsc_0183

Doufám, že pro vás byl článek přínosem. Ať už jste se nechali inspirovat nebo alespoň pocítili vánoční atmosféru, splnil svůj účel. Děkuji za váš čas, který je teď před Vánoci ještě cennější, než kdykoliv jindy. Nehoňte se za dárky a raději si vychutnejte atmosféru vánočních trhů, filmů a pečení cukroví. To jsou totiž Vánoce.


Chcete nahlédnout pod pokličku? Hledejte mne na instagramu pod jménem misavsalku.


Pokud se chcete se podělit o vaše nápady nebo výtvory, přidejte k vaší fotce na instagramu hashtag #bujovsalku  (neboli bullet journal v šálku) ! 🙂

Tak snad zase někdy!

Nevím to jistě, ale mohlo by vás zajímat:

Jak navodit vánoční atmosféru

Bullet Journal inspirace: listopad

Podzimní BulletJournal inspirace

Co všechno můžete mít ve svém diáři nebo bullet journalu

3 komentáře: „Bullet Journal inspirace: prosinec

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s