Bullet Journal inspirace: červen

Začátek léta, konec školy, jahody a teplé večery. To je červen…

Přestože by se mohlo zdát, že se začátkem léta jde plánování tak trochu stranou, opak je pravdou. S blížícími se prázdninami, dovolenými a zaslouženým volnem přichází také spousta akcí, na kterých jistě nesmíte chybět. Ať už to jsou festivaly, koncerty, rodinné grilování nebo zahradní posezení s přáteli, jistě byste na ně neradi zapomněli.

Těm šťastnějším z nás už prázdniny začaly, jiní se na ně teprve chystají. Ti méně šťastní pak zažívají zklamání a těší se pouze na své dva týdny dovolené. Nezáleží na tom, do které kategorie patříte, diář nebo bullet journal vám může dělat radost, i když na vašem denním rozpisu bude jen popíjení džusu u bazénu nebo hromada papírů na pracovním stole.

Pokud se už nemůžete dočkat nálože obrázků a plánování, vítejte u dnešního vysluněného článku a neváhejte pokračovat dále! Čekají vás lesní maliny, pozitivní barvy, létající balón a zcela nový koncept jedné strany.

DSC_1012

Titulní strana měsíce mi dala zabrat. Není sice bohatě zdobená, zato na ní najdete růst a dozrávat lesní maliny. Když jsem uviděla předlohu, nemohla jsem si pomoct. To jsem prostě v bullet journalu musela mít. Kdyby vás třeba někdy napadlo malovat maliny, nedělejte to. Aby vypadaly alespoň trochu věrohodně, chce to hodně sil, nervů i barev. Výsledek ale stojí za to. Jsem spokojená (až na drobnosti).

Ptáte se, co je to na okrajích za zelené větvičky? Ráda prozradím. Je to náš rozmarýn z parapetu, který padl za oběť červnovému focení. Zapomněla jsem si totiž v parku ukrást nějaké kytky, které by mi k tomuto účelu posloužily mnohem lépe. Nu což, alespoň to tentokrát působí trochu rustikálně.

Vlevo dole pak zvědavcům jistě neunikl zvláštní bloček. Ukrývají se v něm čtyři stránky lepících papírků (otevřený jste jej mohli zahlédnout tadyhle). Původně byl jen kartonově hnědý, washi páska s motivem staré mapy však udělala divy.

DSC_1015

Ten flek vlevo vznikl v zápalu malířského boje. Nic, co by stálo za vaši pozornost…

DSC_1032

Již tradiční stránka, pro kterou diář žije – kalendář. Musím přiznat, že se mi bude v červnu náramně hodit. Vlastně, užitečný je vždycky.

Nepatrnou změnou od posledního plánování jsou jeho políčka. Pokud jste už nějaký můj článek četli, jistě víte, že některá políčka vybarvuji. Tentokrát jsem to ale zkusila jinak. Je totiž pravděpodobné, že si jednotlivé události budu psát různými barvami, abych je lépe oddělila. Proto jsem raději vynechala vymalovávání políček, aby to nebylo až příliš. Nazvěme to přírodním designem.

DSC_1036

DSC_1038

Stránka s To Do Kalendářem je také klasika. Zkrátka jen trochu jiný kalendář, kam si píšete drobnější úkoly a povinnosti. S létajícím balonem nemá sice nic společného, ale od té doby, co je venku tepleji, se to na obzoru podobnými vznášedly jen hemží.

Co je však úplnou novinkou, je takzvaný Time log. Na první pohled není pravděpodobně zřejmé, co o jde, proto mi dovolte malý výklad. Tento záznam by měl sloužit k tomu, abyste mohli naprosto jednoduše sledovat, kolik času denně trávíte jakou činností. Na konci měsíce nebo i dne pak vidíte, kolik času jste věnovali práci, kolik škole, rodině nebo osobnímu volnu, případně cvičení.

Není to nic náročného ani na přípravu, ani na následné zaznamenávání. Jistou podobnost tady vidím s Trackerem (o němž se toho více dozvíte tady). Příprava zahrnuje pouze to, co vidíte na stránce: Nějaký nadpis podle vaší nálady, legendu s barvami a činnostmi a tenkou linku s daty, tedy s čísly od 1 do 31.

Puntíky můžete dělat podle hrubého odhadu. Tedy, na konci dne zhodnotíte, čemu jste se věnovali nejvíc, a podle toho pak uděláte puntíky v různém poměru. Další možností je přidat ještě horizontální linku nahoru nad řádky pro dny a napsat na ni hodiny (1-24). Puntíky byste pak dělali podle toho, kolik hodin jste se určité činnosti věnovali. Je to složitější, ale přesnější. Já to zatím zkouším jednoduše, tedy podle oka. 🙂

Jak mi sledování času jde se určitě dozvíte na instagramu nebo v příštím článku!


CHCETE NAHLÉDNOUT POD POKLIČKU? SLEDUJTE MNE NA INSTAGRAMU!


DSC_1020

DSC_1022

DSC_1023

DSC_1026

Prozatím jsem se rozhodla do legendy zahrnout obyčejné věci, jako je práce nebo domácí povinnosti. Pod pojmem socializace si nepředstavujte nic jiného, než například posezení s přáteli, známými nebo rodinou, případně nějaké veřejné akce. Pohoda je pak mou nejoblíbenější položkou v seznamu, protože zahrnuje lenošení, sledování videí, kreslení, vaření, pečení, focení, procházky a zkrátka veškerou pohodindu. Mít vyhrazené políčko pro instagram už možná hraničí se závislostí…

Inspirací mi bylo video, na nějž se můžete podívat přímo tady .

DSC_1030

Všimli jste si další malé změny? Pak vám tedy rozhodně nic neunikne! Stránka pro brainstorming je sice na stále stejném místě, zato Tracker jsem přesunula. Dřív býval vedle To Do Kalendáře. Ten je ale orientovaný na výšku, stejně jako nový Time log, tak jsem je dala vedle sebe, abych nemusela diář pořád otáčet.

Na měsíc červen jsem navíc nevypsala Gratitude log (stránku „vděčnosti“). V půlce měsíce nastupuji na tříměsíční praxi do novin, proto předpokládám, že mi příliš času nezbude. Gratitude log proto raději nechám zase až na září, případně jej doplním v dalších měsících, až uvidím, co a jak. Vy v něm ale určitě pokračujte! 🙂

Obě stránky jsou laděné do zelené barvy. U brainstormingu jsem se pokusila o momentálně tolik moderní palmový list, který budu muset ještě trochu vylepšit. Tracker je pak poměrně jednoduchý, jen s malou větvičkou na boku. Výsledná stránka je na konci měsíce totiž pořádně barevná i bez dalších obrázků.

DSC_1028

DSC_1029

DSC_1041

Všechny obrázky jsem tentokrát malovala vodovkama a tím malým štětečkem, který vidíte výše na obrázku. Štětec je značky Milan a má velikost 00. Není to nic speciálního, najdete jej určitě v kdejakém papírnictví nebo výtvarných potřebách. Detaily jsem pak rozmazávala plnicím štětcem od Kuretake, který seženete například na stránkách svetpasek.cz (pokud je mají ještě skladem).

Na černé linky a písmo jsem použila mé oblíbené Faber Castell Pitt Artist Pen ve velikostech XS a S. Barevné nápisy jsou potom vytvořené Stabilo fixami. Víc k vytvoření podobného layoutu nepotřebujete. 🙂

Červnový průlet bullet journalem za doprovodu rozmarýnové vůně je za námi. Doufám, že své tvoření nevzdáváte a pozorujete třeba i malá zlepšení. Zároveň jsem na internetu zaznamenala rozšíření bullet journalu mezi více Čechů, což mi dělá velkou radost. Zahraniční inspirace je sice skvělá, ale mít pohromadě i nápady v češtině, to je teprve superbombabezvakůl!

OBRÁZKY V ČLÁNKU SE NEZOBRAZUJÍ V PLNÉ KVALITĚ. NAHLÉDNĚTE PROTO I DO GALERIE!

Dočetli jste až sem? Jste nejlepší!
Děkuji Vám za návštěvu
a přijďte určitě zas.
Vaše Míša ze Šálku

Nevím to jistě, ale mohlo by se vám líbit:

Jak na diář, když nestíháte – Nestíhám, nestačím?! Jak plánovat v časovém presu.

What I Eat in a Day (1) – řecký jogurt, božské brownies, pečená zelenina – Máte hlad?

Bullet Journal: nadpisy,bannery a ikony II – Drobnosti, které vám usnadní život.

1 komentář: „Bullet Journal inspirace: červen

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s