Jak skladuji papírenské potřeby – pomůcky pro bullet journal

Další nálepky a fixy?!
A kam to dáš?

Věčným problémem nás závisláků na papírnictví je prostor. Respektive nedostatek prostoru. Všechna ta pera, fixy, pastelky, barvy, diáře, nálepky… Jeden druh zkrátka nestačí. A tak se potýkáme s neustálým přeskládáváním a vymýšlením nových způsobů skladování. Praktičtějších, úspornějších, přehlednějších. Jak jsem si s tím poradila já? Dozvíte se v dnešním článku. 🙂

Pokud jste mě někdy zahlédli na instagramu, nejspíš tušíte, že pobývám hned na dvou místech. O víkendech a svátcích doma, přes týden na bytě kvůli škole. Mám tedy malou výhodu – více místa pro své harampádí.

Článek tak bude rozdělen do dvou částí. V té první vás pozvu ke svému pracovnímu stolu do studentského bytu, zatímco druhá část bude ve znamení tepla domova. Ač se možná může zdát, že potřeb k tvorbě bullet journalu je potřeba až příliš mnoho, opak je pravdou. Ve skutečnosti si vystačíte s jedním černým fixem, propiskou a pastelkou. Já jsem ale trochu blázen. Ráda zkouším, testuji a hlavně – mám ráda výběr.

Budu se snažit podat informace o jednotlivých věcech a pokud mi paměť dovolí, připojím i místo, kde je můžete sehnat. Stejně tak se pokusím doplnit i drobné tipy na šikovné skladování. A pokud byste měli otázky nebo naopak nějaký tip, který by se mohl hodit, neváhejte jej napsat do komentářů. Vždyť od toho tu jsou! 🙂

A ještě než začneme, upozorním na tři důležité věci:
 • Nečekejte uspořádané šuplíčky ve stylu amerických blogerek. Akrylové pořadače jsou sice krásné, ale pěkně nákladné.
 • Papírnictví mám možná víc než běžný smrtelník, zase taková hromada ho ale není. Tak ať nejsou vaše očekávání megalomanská. 🙂
 • Všechno mám skutečně jen ve dvou šuplících, proto všechny ty barvy pohromadě nepůsobí zcela esteticky.

DSC_0935

Část první – Skladování bujo potřeb ve studentských podmínkách

Na bytě moc místa není. Žijete prakticky v jednom pokoji, kde musíte mít téměř vše. Nejsem na tom naštěstí tak špatně, jako kdybych bydlela na kolejích, i tak ale musím přemýšlet, co si do pokoje vezmu. Svůj bullet journal tvořím převážně tam, takže i většinu svých potřeb jsem si na byt převezla. Zatím se mi však naštěstí všechno vešlo. Asi umím úsporně skladovat.

Na stole mám takovou „násadu“ na stůl z Ikea. Je bílá, kovová, jednoduchá a vytváří další prostor pro uložení věcí. Nahoře mám kosmetické štětce, odličovací vodu a něco na můj suchý obličej. A taky lišku z 3D tiskárny. 😀

Dřevěná krabička je z Pepca. Mám ji téměř rok, takže ji už bohužel nejspíš neseženete. Na ní vždycky leží můj diář. Po straně mívám ještě jeden menší, který s sebou beru do školy.

DSC_1076

Uvnitř kouzelné krabičky na všechno se ukrývají nálepky a washi pásky. Ty nepotřebuji denně, takže mi nevadí, že nejsou hned po ruce. Zbytek svých pásek mám doma, tohle jsou jen ty, které používám nejčastěji. Šetřím totiž to místo, žejo…

Washi pásky objednávám ze Světa pásek nebo z ebay. To samé platí o nálepkách, kterých mám ještě spoustu přímo v diáři v obálce. Kaligrafická fixa, které jste si možná všimli, je také ze Světa pásek. Bílá uhlová pastelka je pak z výtvarných potřeb v Brně, ale jsem si jistá, že ji mají skoro všude, protože je od Koh-i-Noor.

DSC_1086DSC_1090

Bloček s postavičkou Totoro jsem objevila také na ebay. Vyšel na dolar a nějaké drobné, ale vypadá naprosto úžasně. Pro tyhle „memo“ bločky mám fakt velkou slabost, ale na mou obranu – jejich využití je opravdu široké.

Tip: Podobnou krabičku využijete nejen na nálepky a washi pásky, ale můžete do ní uložit i různé fixy, pera nebo propisky. Všechny je hezky schováte, takže jich na stole nebude až příliš. Pracovní plocha tak bude působit uspořádaně a když se najde chvíle, kdy budete určitou tužku potřebovat, jednoduše ji z krabičky vyndáte.

DSC_1124

DSC_1125

Na stole, kromě propisek a tužky, už nic dalšího nemám. Má pracovní plocha musí zůstat čistá, přehledná a uklizená, jinak bych se nemohla soustředit. Proto zbytek svých potřeb ukrývám v šuplíku, do nějž teď společně nakoukneme.

Hlavně se nelekejte, mám v tom systém! 🙂 I když to tak možná nevypadá…

DSC_1097

Jak jsem říkala v úvodu, celé je to absolutní změť barev. A ač se to možná nezdá, všechno má své místo. Dokonce do takové míry, že pro jednotlivé věci můžu sáhnout, aniž bych se musela dívat.

Výhodou šuplíku je, že jej stačí zasunout a máte uklizeno. Když si večer sednu ke stolu a chystám se plánovat, jediným pohybem ruky si otevřu šuplík nekonečných možností. Sáhnu, vyberu a píšu. Nic mě nezdržuje, všechno přehledně vidím.

Moc šikovnou pomůckou je v tomto případě šedý pořadač z Ikea. Kupovala jsem ho nedávno, takže tam určitě ještě bude. Ten stejný mám i na kosmetiku a musím říct, že lepší jsem zatím neměla. Materiál je jakoby zátěžový koberec nebo něco podobného. 😀 Takže když se prohrabáváte fixami, nevydává žádné nepříjemné zvuky bouchajícího plastu, což určitě ocení všichni ve vašem okolí. 😉

DSC_1098

DSC_1099

V největší přihrádce mám všechny barevné i černé fixy. Faber Castell Pitt Artist Pen se tam vejdou naprosto bez problému, Stabilo fixy by potřebovaly o pár milimetrů navíc. Ale žádný velký problém to není.

Vlevo pak skladuji štětce, lepidla a korekční pásky. Napravo zase lepicí papírky, ořezávátko a nůžky.

Jednotlivé potřeby si můžete prohlédnout na následujících fotkách, včetně obsahu mého liščího pouzdra do školy.

Do mého arzenálu před pár dny přibyly ještě nové barvy. Ty nejkrásnější na světě. Zatím nevím, kde bude jejich místo, ale určitě si je budu chtít nechat někde nadosah.

Konkrétně jde o vodové barvy Prima Watercolor v odstínu Decadent Pies. Dostala jsem je jako předčasný dárek k Vánocům, proto nedokážu říct, kde je seženete. Prý je ale prodává i nějaký český e-shop.

V plechové krabičce najdete 12 barev, od pastelových přes zlatou a stříbrnou až po tmavé výrazné. Nádherně se s nimi stínuje, vodou jdou krásně rozmazat, a když chcete, barva může být skoro stejně tak sytá, jako vypadá ve vaničce. Přibalený je i vzorník a míchací paletka. Zkrátka sen. 🙂

20171218_113301.jpg

 

Část druhá – Co zůstalo doma

Jak už jsem zmínila výše, doma mám jen ty věci, které tak často nepoužívám nebo které mám dvakrát. Mým papírenským potřebám jsem i tady věnovala jeden šuplík, se kterým se snažím si vystačit. Docela se mi to daří, ale snad jen díky tomu, že druhá polovina věcí tiše odpočívá o několik desítek kilometrů dál.

DSC_1088 (2)

Mám dojem, že na fotce působí uskladnění věcí daleko víc chaoticky, než je tomu ve skutečnosti. Někdo by to nazval slovy bordel, jiný v tom snad najde kousek systému. Přiznám se však dobrovolně, že by zasloužil větší péči. Proto si v co nejbližší době plánuji pořídit šedý pořadač z Ikea i domů. Myslím, že by tomu celému prospěl.

Avšak mým cílem je ukázat, že mít spoustu papírenských potřeb není nic, co by jeden šuplík nezvládl. Před pár lety jsem si vyrobila kartonový stojan na washi pásky a opravdu se divím, že je pořád funkční. Dokonce má dvě patra!

Jak jste si jistě všimli, hojně využívám různých krabiček, které jistě najdete doma. Víko z krabice, průhledná plastová krabička od Ferrero čokolád i její víčko, vzadu je taky košíček od sušeného ovoce. Fantazii se tady meze rozhodně nekladou.

DSC_1090 (2)

Dřevěná krabička s nápisem Alphabet ukrývá razítka písmenek. Sehnala jsem ji už kdysi dávno na ebay, ale nebojte, určitě ji tam pořád najdete, například pod názvem alphabet stamps box. Seženete ji za cenu okolo 160 korun a na výběr je hned několik variant.

Jiná dřevěná krabička (obrázek níže), naopak obsahuje sadu na kreslení uhlem. Jsou v ní tužky, gumu, malé uhlíky, velký uhel a další pomůcky. Opět to je vánoční dárek, tentokrát loňský. Ale řeknu vám tajemství – tuhle sadu můžete koupit v Lidlu, občas ji ještě mají v letáku. 🙂

A hnědé zamotané pouzdro mám na štětce, když je převážím mezi domovem a „domovem“. 🙂

DSC_1093 (2)

DSC_1087 (2)

Po kliknutí na některé z koleček se můžete zblízka podívat, co dalšího se v mém výtvarném šuplíku schovává. Nebude asi překvapením, že to jsou samé lepicí papírky, nálepky všech tvarů a velikostí nebo třeba malý origami Pikachu. 🙂

 

A tímto jsme se společně probrali všemi mými bullet journal pomůckami. Je možné, že jsem na některou drobnost zapomněla, to hlavní jste však určitě viděli. Celé je to o barevných a černých fixech různé tloušťky, nálepkách, barvách a štětcích. Pokud jste blázni do podobných roztomilostí, jistě mě pochopíte. A pokud vám to nic neříká, snad pro vás byl článek přínosný alespoň po stránce praktické – tedy, snad vám přinesl inspiraci k tomu, jak skladovat všemožné. 🙂

Děkuji vám za návštěvu, přečtení
i trpělivost s dlouhým textem!

Míša ze Šálku


Před Vánoci je tento článek poslední. Proto mi dovolte, abych vám popřála krásné svátky, spoustu splněných přání a třeba i něco k tvoření pod stromečkem.

Děkuji, že čtete Míšu v Šálku. Děkuji, že tvoříte.
A v roce 2018 doufám na viděnou!


 

GALERIE PRO TY, CO TO NERADI ROZMAZANÉ

NEVÍM TO JISTĚ, ALE MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Inspirace pro novoroční diář a bullet journal

Bullet journal: Tipy na nadpisy a layouty aneb Konec rutině

5 tipů: Jak založit deník, diář, bullet journal

12 komentářů: „Jak skladuji papírenské potřeby – pomůcky pro bullet journal

 1. Zdeňka M. píše:

  Máš to moc hezky poskládané. Rozhodně máš všeho přiměřené množství a nové vodové barvy jsem u tebe obdivovala už na instagramu.
  Já jsem také papírenský nadšenec a střídám dvě místa, kde tvořím. Většinou sebou vozím to nejnutnější, což zahrnuje krabičku s washi páskami, penál s pastelkami, druhý penál s propiskami, zvýrazňovači a fixy, pouzdro se samolepkami a samozřejmě můj bullet journal. 🙂
  Zrovna v něděli jsem udělala velký úklid stolu a nástěnky, všechno mám uklizené v krabičkách a stojanech, protože mám kocoura, který s oblibou shazuje drobné věci ze stolu.

  Přeji krásné Vánoce a mnoho tvořivých chvil v novém roce.

  Liked by 1 osoba

 2. Lenka píše:

  Obdivujem ako máš všetky pomôcky krásne zoradené a upratané, mne to takto vydrží vždy asi týždeň a potom je z toho zase jedna veľká neprehľadná kopa 😀 Mimochodom, tie krabičky majú v Pepcu stále, len s iným motívmi 😉 Ja som ju kúpila koncom minulého roka, s nápisom „Don´t touch my stuff“ 😀

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s