Bullet Journal: Plánujeme na březen 2018

Vstávám a venku svítí,
obloha je azurová, jaro ve vzduchu.
Teploměr ukazuje -10.
To je březen…

Ačkoliv by normálnímu měsíci zbýval ještě týden, únor už nám pomalu končí. Kalendář otáčíme na březen a s ním tak trochu přepínáme na jarní mód. Začínáme myslet na zelenou trávu, lehkou bundičku a tenisky. Teploty přes mínus deset sice otřásají naším přesvědčením, že jaro už je za rohem, ale trochu toho tepla si můžeme přinést i jinak, než dřepěním u radiátoru. Jdete do toho?

V dnešním dílu plánování najdete barevné jarní kombinace, pastelové odstíny, rostlinky a teď hodně moderní palmové listy. Objeví se i pár novinek a tipů, které můžete přidat do svých diářů. Březen může klidně začít, protože diáře jsou na něj připravené!

DSC_1350

CELKOVÝ ČAS POTŘEBNÝ K VYTVOŘENÍ: 1,5 HODINY (BRNKAČKA)

Malou změnou zrovna začneme. Pokud jste do Šálku zavítali už několikrát, určitě jste si všimli, že titulní stránku vždy tvoří kulatý rámeček s nějakými lístky a kytkami. Tentokrát je to sice velmi podobné, ale kytičky jsem nakreslila rostoucí směrem ven. Byl to trochu nezvyk, přiznám se. 😀 Kroužky už mám docela v ruce, ale tohle chtělo trochu víc přemýšlet o tom, co kam umístit. Nakonec to nedopadlo nějak špatně, řekla bych.

Malovala jsem vodovkama od Prima watercolors v odstínu Decadent Pies. Barevnou paletu tvoří pastelové verze zelené, růžové a žluté, občas je tam přimíchaná modrá a cihlová. Zatímco barvy jsou vyloženě jarní, namalované květiny už asi tolik ne. Sama nevím, co za druhy jsem to namalovala. 😀 Důležité je, že se kvítky často mění, jen několik z nich je stejných. Pokud jsem zachovala tvar, snažila jsem se změnit alespoň barvu nebo velikost. Tímto způsobem jsem se snažila dodat trochu víc na reálnosti, což ale ve vašem případě nemusí být vůbec nutné, pokud nechcete. 🙂

DSC_1354

DSC_1351


To do kalendář s malou změnou

Otočme list. Klasický To do kalendář prošel taktéž malou změnou, kterou si po víc než roce určitě zasloužil. Asi tušíte, že to bude změna radikální, ale přesto se na ni pojďme podívat…

Stránku jsem rozdělila na dvě poloviny. Jedna slouží pro osobní záležitosti, druhá pro školu, práci nebo zkrátka důležité povinnosti, které musím splnit. První polovinu jsem nadepsala Radosti, i když je možné, že ne všechno bude radostné. 🙂 Naopak druhá má jméno Povinnosti. Takto vytvoříte jakýkoliv typ To do listu. Jejich výhodou totiž je, že se vám přizpůsobí. 🙂

Na tuto stránku jsem použila: Štětcový fix Tombow v odstínu 761 a tenký černý fix Marvy Uchida. A jednu nálepku z Aliexpressu.

DSC_1360

DSC_1363

DSC_1365


Jak se z kalendáře stala nová láska

Na další dvojstraně se ukrývá moje nová láska. Kalendář přes dvě stránky, doplněný o menší rámečky na poznámky. Dřívější kalendář přes celou stranu mi nedával takový prostor pro tvoření a hraní. Proto mám tento layout mnohem radši a klidně na něj obětuju i více listů diáře. Perfektní je, že si můžete vyhrát s tvary, barvami i styly písma, stejně jako s nálepkami nebo třeba vytisknutými obrázky. Ano, i to jde! 🙂

Zákulisní drb: Než jsem si pořídila fixy Tombow, psaní nadpisů mi zas tak moc nešlo. Ne tak, jak jsem to viděla na všech těch fotkách. Když jsem začala psát s novými fixami, byla jsem nadšená – najednou písmo vypadalo skvěle. Tentokrát jsem však na nadpis použila svou starou dobrou Faber Castell Pitt Artist Pen a hle! Jde to taky. Vypadá to sice malinko jinak, ale to je kvůli odlišnosti hrotu. Takže – nezoufejte, stačí jen psát, psát a psát. A psát.

DSC_1371

Na tuto stránku jsem použila: Fix Faber Castell Pitt Artist Pen velikost B v odstínu Light Green 171, fix Tombow v odstínu 243, černý fix 005 Marvy Uchida, nálepku a washi pásku z Aliexpressu.

DSC_1369

DSC_1373

Chceš detaily? Klikej na fotku!


Písmo s mnoha detaily

A co tu máme dál? Možná jste uhodli – jsou to stránky pro Time log a takzvaný deníček jednou větou. Chcete vědět víc?

Time log je sice stránka, kterou mám občas problém vyplňovat, ale pokud jste poctiví, tak se vám vyplatí. Můžete díky ní sledovat svou činnost po hodinách (nebo libovolném časovém rozmezí) a zjistit tak, co vlastně celý den děláte. Zní to možná absurdně, přece vím, co dělám! Někdy vás však může překvapit i vlastní rozložení času. 🙂 Myslím, že Time log se bude hodit zejména lidem s volnou pracovní dobou nebo těm z vás, kteří pracujete z domu. Nebo pokud máte některé dny v týdnu volno – třeba studujete výšku. 🙂

One sentence each day je už zmiňovaný deníček jednou větou. Co den, to věta. Zažili jste něco hezkého, nepříjemného, důležitého nebo vás někdo dobře pobavil? Proč si to nezapsat, pokud to stálo za to?

DSC_1380

Chceš detaily? Klikni si!

S nadpisy jsem si tentokrát trochu vyhrála. Odstíny jsou sice pořád v zelené, zkusila jsem ale přidat tenký stín a taky odlesk dovnitř písmenek. Nejlépe to uvidíte v detailu některé z fotek, když si ji rozkliknete. Dál na stránce najdete kaktus, který je vystřižený z washi pásky a malou kresbu květiny v pravém dolním rohu. Tu jsem nakreslila, když jsem si zkoušela, jaké barvy použiju. Nakonec se mi kytka tak líbila, že jsem si ji nalepila dovnitř.

Bujo tip!
Pokud vám vadí, že lesklý papír u samolepek nepůsobí až tak přirozeně, zkuste použít washi pásku s většími motivy. Ty pak jednoduše vystřihněte a nalepte. Papír většiny washi pásek je matný a tenký, takže nejde tolik vidět.

DSC_1391


Novinka k nákupům a jídelníčku

Blížíme se ke konci, ale stále vám mám co nabídnout. Další dvojstrana sice zůstává na první pohled stejná, skrývá však malé novinky. Pojďte zjistit jaké!

Stránka pro Brainstorming se pomalu zaplňuje. Přibyl nákupní seznam, tedy super praktická věc pro každého, kdo si občas dovolí něco zapomenout. 🙂 Klidně ho rozdělte na polovinu a doplňte i seznam pro nákupy z e-shopů, které chcete uskutečnit. Díky tomu na nic nezapomenete nebo ušetříte – až uvidíte to množství naplánovaných objednávek. 😉

Bujo Tip!
Pokud nákupní seznam přilepíte jenom washi páskou, můžete ho kdykoliv snadno vyjmout a vzít si ho s sebou právě na nákup. Pokud se vám seznam zaplní, ale do konce měsíce ještě nějaký týden zbývá, opět seznam odlepte od pásky a přilepte nový.

Pod nákupním seznamem je nově tabulka pro obědy. Malá, co? Nazvěme to zkušební verzí. Na vaření obědů je pro mě nejhorší vymyslet, co vlastně budu vařit. Malý plán by to mohl změnit. Důležitý je proto sloupec pro den a pro název jídla. Pokud se mi tento systém zalíbí, vytvořím svůj Meal Master List a věnuju mu celou stránku. Vy to můžete udělat už rovnou a přidat třeba i sloupec pro suroviny, které je potřeba ke konkrétnímu menu nakoupit. 🙂

DSC_1400

Co říká kaktus?
„Dva kaktusy jsou lepší než jeden!“

DSC_1404

Hned vedle najdete Habit tracker, neboli stránku pro sledování mých zvyků či návyků. Už dlouho se na něm nic nemění, občas jen přibudou nějaké položky. A to je právě dnešní případ.

Na seznam jsem si připsala položku e-maily a bakalářka. Hned vysvětlím. Poslední dobou jsem hrozný lempl na vyřizovaní mailů a zpráv. Pak se mi to kupí a občas dokonce zapomenu někomu odepsat. Je to tak, jsem jeden z těch lidí. Řekla jsem si ale, že s tím končím! 😀 Další položkou je bakalářka, která mě teď sice pěkně štve, ale nic s tím nenadělám. Políčka tak budou vybarvená tehdy, když na ní budu ten den pracovat. Pff.

DSC_1398

Zákulisní drb: Tužka, kterou vidíte na fotce níže, je kouzelná. Když s ní budete pravidelně psát, ořezávat, psát a ořezávat, nakonec vám zůstane jen ten zelený plastový konec. A v něm semínka! Tužku si tak můžete zasadit a za nějaký čas z ní vyroste bylinka. Já mám tužku s koriandrem, tak jsem zvědavá. A hádejte co – nezůstane po ní žádný odpad! O:) 

DSC_1408

DSC_1411


Konec dobrý, ale už to chce jaro

Ze stránek mého bullet journalu je to pro tentokrát vše. Rozloučím se s vámi fotkou kaktusu, který provázel celé dnešní focení. Je z Ikei a je perfektní – jako každý kaktus. 😀 Doufám, že si užijete březen a že nám brzo přijde to teplo. Už se těším na svou džínovou bundu a tenisky… A zeleninu, která nechutná jak plast.

 

Chceš si vytisknout můj kalendář? Klikej tady!

 

DSC_1414

Díky ti za návštěvu a doufám, že přijdeš zas!
S pozdravem,
Míša ze Šálku

NEVÍM TO JISTĚ, ALE MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Míša v Šálku se představuje aneb Drby ze života

Jak skladuji papírenské potřeby – pomůcky pro bullet journal

Jarní bullet journal inspirace: březen 2017

 

GALERIE PRO TY, CO TO NERADI ROZMAZANÉ

3 komentáře: „Bullet Journal: Plánujeme na březen 2018

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s