Prázdninový Bullet Journal: Plánujeme na červenec 2018

Dovolená, výlet do zoo, chata, cyklovyjížďka…

A máš někdy čas na tu grilovačku?

… mrknu se do diáře.

Krásné prázdniny, krásné léto!

Zmrzlin jsou plné mrazáky, koupaliště se otřásají v základech, plavky se suší na šňůře a letní večery provoní seno, levandule a Aperol. Dva měsíce volna nebo alespoň pomalejšího tempa jsou před námi. Možná se může zdát, že diáře budou mít v létě taky trochu omezený režim a možná, že je to skutečně pravda. Avšak vám, kterým by plnění řádků chybělo, nabízím dnešním článkem pár tipů na to, jak využít diář o prázdninách.

Přestože mnohým ustaly zkoušky a dodržování termínů, jsou další data, která si jistě chcete pamatovat. Nehledě na to, že po několika dnech volna už často nevíme, co dělat a jak se zabavit. Pojďme na to spolu vyzrát.

Co v tomto článku najdeš:

 • Layout na měsíc červenec
 • Vlčí máky, heřmánek, obilí
 • Trackery a tipy pro letní diář
 • Jak a co plánovat v létě

DSC_0131

CELKOVÝ ČAS POTŘEBNÝ K VYTVOŘENÍ: 2,5 HODINY (PRO TRPĚLIVÉ)

Začněme úvodní stranou. Vlčí máky jsou můj objev a budu je malovat snad všude. Stačí pár tahů štětcem a jsou na světě. Namalovat deset kvítků zabere maximálně pět minut, když víte, jak na to. 🙂 Jednoduché jsou i bílo-žluté heřmánky, které nám rostou za domem. Úvodní stránka tak byla hotová zakrátko, a proto se jí můžete bez problému inspirovat. Zdržovat od koupání vás rozhodně nebude. 🙂

Stačilo použít větší štětec, pár základních barev a jednu zlatou, nakonec dopsat název měsíce fixem a červenec, jak má být, je na světě. Tématem měsíce by měly být luční, divoké květiny, na které můžete narazit při procházkách u lesa nebo na loukách. Sláva hurá letním kytkám!

DSC_0070DSC_0063


I úkoly můžou být v létě příjemné

Pokračujme k To do listu, který už před pár měsíci přešel proměnou. Sice jsme si v úvodu článku ujasnili, že prázdniny = málo povinností, malý seznam úkolů se ale neztratí nikdy. Místo testů a zkoušek si do něj můžete zapsat domácí práce, setkání u piva s kamarády nebo si připomenout velký nákup na kempovací víkend.

V tomto dvousloupcovém To do listu si navíc rozlišíte příjemné povinnosti a ty, na něž se těšíte už méně. A kdo ví, třeba nepříjemné nebudou žádné. 🙂

Z osobní zkušenosti radím, že méně ozdobený „úkolovník“ je přehlednější úkolovník. Čím více malůvek, nálepek nebo barev v něm budete mít, tím hůře se pak vyznáte v napsaných poznámkách. Ty si navíc můžete klidně psát barevně, aniž by to narušilo barevné ladění stránky.

Bujo Tip!

Místo obrázků a dalších věcí se můžete vyřádit na nadpisu. Zkuste nová písma, hrajte si s jejich stíny nebo použijte místo fixy vodové barvy. Já si nadpis zkouším nejdřív napsat bokem na papír, až pak se „odvážím“ vrhnout přímo na stránku diáře.

DSC_0074DSC_0076

DSC_0082


Stránka posetá heřmánky. Kreativní léto začíná!

Následující dvojstrana zůstává podobná, avšak jednoduchým způsobem ji přetvoříte na prázdninovou. Prostor pro Brainstorming vám poskytuje spoustu místa pro drobné poznámky, nákupní seznamy nebo geniální nápady, které vám přišly na mysl ve sprše. Malujte a čmárejte, použijte stránku na rozepsání pera nebo swatchnutí rtěnky. Tady je vše dovoleno!

Já o těchto prázdninách doufám v kreativní léto. Polovina mé stránky tak poslouží k zápisu nápadů, které se pokusím v létě realizovat. Týkat se budou převážně plánování, blogu a tutoriálů, ale následující seznam tipů vás snad inspiruje k dalšímu využití. Takže, co dál může ukrývat stránka s tipy na kreativní léto?

 • Jaké materiály použít na zdobení diáře (kytky, vstupenky z londýnského muzea, jízdenky na horskou dráhu, obal té výborné žvýkačky z dovolené, kus pohledu od kamarádky z Egypta…)

 • Nápad na nové trackery, seznamy a úkolovníky

 • Myšlenky ohledně budoucnosti blogu

 • Nové modely diářů – který si vybrat, až mi dojde?

 • Citát z cedule u kavárny, který nesmím zapomenout

 • Chci se konečně naučit malovat čmeláky!

 • Že bych navrhla nové záložky a kalendáře?

DSC_0085

DSC_0144

Obě stránky jsou posety květy heřmánku. Fotka je sice trochu ukrývá, ale jsou tam! Jako podklad stránek můžete použít jakékoliv květiny, které máte rádi. Zvolte méně výrazné barvy, jakoby vybledlé, a můžete přes ně v pohodě psát. Nebo je prostě namalujte jen po okrajích, jako já. 🙂

V létě samozřejmě nesmí chybět One sentence each day – protože letní zážitky bývají jedny z nejlepších. A že plánujete většinu času jen ležet a čerpat energii ze slunce? Pak si napište jen jednoduché heslo: prázdniny! A až přijde den plný zážitků, využijte volný prostor pro jejich náležité popsání. Nebo řádek vyplňte jednou radostí, která vás za den potkala. Myslím, že minimálně zmrzlina stojí za zapsání i radost.

DSC_0097


Wolksvagen: Prvek, který nesmí chybět cestovatelskému plánování

Prázdninovému diáři už chybí jen jediné – pořádně obsáhlý seznam tipů na výlety. Jeden takový pro vás mám a vlastně není vůbec těžké ho udělat, ani přizpůsobit vašim plánům na léto. Potřebujete jen jednu volnou stránku, jeden naložený „wolksvagen van“ a chuť vyrazit za práh domova.

Pro své účely jsem ponechala stránku prázdnou, doplněnou jen o nadpis a obrázek vysněného dopravního prostředku. Ráda si k takovým plánům kreslím obrázky nebo později doplňuju a rozvíjím (nejprve třeba napíšu Londýn, a pak to rozvedu na konkrétní místa, která chci vidět). Vznikne taková malá výletní mapa, pomocí které už pak snadno naplánujete vytoužený výlet či dovolenou.

Stejně dobře bude fungovat číslovaný seznam nebo seznam s odrážkami dopravních prostředků: Chcete letět do Španělska? Namalujte mini letadlo jako odrážku. Chcete se projet na kole? Namalujte ikonku kola.Vyrazíte stanovat? Odrážkou bude stan. 🙂

Tipy na výlety… v nichž klidně pokračujte v komentářích!

 • Jižní Morava – Pálava

 • Zámek Lednice

 • Perfektní borůvkové knedlíky na Kohutce

 • Zoo Zlín

 • Praha – nové muzeum optických klamů

 • Masters of Rock Vizovice

 • Vyzkoušet novou brněnskou „hranolkárnu“

DSC_0103

Nesmí chybět ani, trochu vyletněný, Habit tracker. Tahle volba je jen na vás a záleží, zda si chcete dát pauzu od sledování svých návyků, nebo se naopak zaměřit na ty z nich, na které nemáte přes rok běžně čas nebo chuť. Může to být plavání, běhání, pravidelné večerní procházky, sklízení ovoce, zkoušení „něčeho nového“ nebo prostě a jednoduše nicnedělání. Já ho tam mám. Co vy? 🙂

Konečně jsem z trackeru odstranila položku „bakalářka“ a nahradila ji řádkem pro „kreativno“. Sebevědomě jsem si připsala i cvičení, i když vím, že to nebude tak žhavé. Občas to ale snad dám. 🙂

DSC_0100

DSC_0113DSC_0107

A nemůže chybět citát na volném místě pod tabulkou. Tentokrát nemůže být o ničem jiném než o přírodě. Protože té nemůžete mít nikdy dostatek!


„To se ti fakt povedlo!“ říkám si

A na konec si nechávám stránku, na kterou jsem tentokrát nejvíc pyšná. Je teda pravda, že kalendář nikdy nemívám poslední a tentokrát se to stalo jen blbou náhodou (špatně otočené stránky). 😀 Ale aspoň tady platí známé rčení – To nejlepší na konec.

Vracíme se na začátek k vlčím mákům a heřmánku, abych tak nějak dodržela téma měsíce. Téma není nic, čeho se musíte držet. Mně to jen pomáhá vytvářet nápady a přinášet něco nového. 🙂

Opět není složité tohle pozadí vytvořit. Stačí vám jen štětec, barvy a černý fix. Dokonce i nadpis je tentokrát napsaný barvami. Měla jsem chuť si trochu zamalovat, proto v dnešním layoutu nenajdete žádnou samolepku. O těch bude řeč příště. 😉

Trochu jsem zvětšila prostor pro rozečtené knihy, protože těch plánuju přečíst za prázdniny hodně. Hodně hodně. A žádné do školy, ani k bakalářce. Jen ty napínavé, zajímavé, zábavné a inspirativní. Mám tu Ódinovo dítě, kousek Hygge, Jak se budují značky, Harryho Pottera, Anděle a démony, Deníček moderního fotra 2 a chci si sehnat knížku Fake News od lidí z naší katedry a spoustu dalších. Mám co dělat, teda!

DSC_0114

A nebojte se, do „důležité“ a „poznámky“ se přes léto zapisují věci jako zaplatit dovolenou, koupit opalovák, došel rum nebo v sobotu má oblíbená kavárna zavřeno. 🙂 Rámečky vedle kalendáře si můžete samozřejmě přizpůsobit tematicky dle potřeb, nebo prostě zvětšit kalendář v případě, že prostor navíc nechcete.

DSC_0118DSC_0124DSC_0142

Pro další nálož vlčích máků a jejich detaily klikej!


… a teď si běžte užít léto!

Pro prázdninové vydání Plánujeme na… je to vše. Budu ráda, když se podělíte o tipy na výlety, knihy, kreativní nápady nebo cokoli dalšího dole v komentářích. 🙂

Snad vám prázdniny začaly skvěle a pokud už patříte mezi ty méně šťastné, pak doufám, že vaše letní dovolená se blíží. A i když počasí láká ven, nezapomeňte na své diáře – protože i v létě pro ně najdete využití.

DSC_0131

Létu zdar a děkuji za společné čtení,

Míša ze Šálku

NEVÍM TO JISTĚ, ALE MOHLO BY TĚ TAKY ZAJÍMAT:

Má sbírka washi pásek 2018

Jak skladuji papírenské potřeby – pomůcky pro bullet journal

Bullet Journal inspirace: červen

Galerie pro ty, co to neradi rozmazané

Reklamy

1 komentář: „Prázdninový Bullet Journal: Plánujeme na červenec 2018

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s