Plánujeme na srpen 2019 | BULLET JOURNAL ČESKY

Doba čtení: 12 minut

Prázdninový mód: zapnuto
Odpočinková zóna: aktivována

Krásný prázdninový den!
Vítám vás zpátky u dalšího plánování, ve kterém si ukážeme nejen srpnový layout, ale také to, jak si do připravených stránek plánuju. Vždy na blogu ukazuju jen nepopsané kalendáře a seznamy, vypsaná políčka pak vidíte na mém Instagramu. Tentokrát jsem pro vás ale zachytila obojí, včetně tipů na pomůcky, které používám.

O plánování na červenec jste nepřišli, najdete jej zpracované jako podrobný videonávod na mém Youtube kanálu. Takže pokud vás láká kreslení velryb, určitě se nezapomeňte podívat. 🙂

Srpnový layout je rychlý, jednoduchý a inspirovaný džunglí. Mám přepnuto na prázdninový mód, takže dlouhé vysedávání u malování teď není nic pro mě. Pokud to máte stejně, je pro vás dnešní téma jako stvořené!

Získejte tipy na pomůcky, které používám. Plus kde je sehnat!

Jak na bullet journal - český návod. Inspirace na úvodní bujo stránku s motivem listů a květin.

Čas potřebný k vytvoření: 45 minut (velmi snadné)


Úvodní stránka je, jak jsem zmínila, tentokrát velmi snadná na namalování. Použila jsem akvarelové barvy (Prima Watercolors – Decadent Pies) a tenký štěteček. Do věnečku jsem zvolila jemné větvičky a květy, které se podobají spíše tropickým druhům rostlin. Střídala jsem několik druhů zelené, od odstínů smíchaných se žlutou až po ty s tmavě modrou.

Na několik míst jsem přidala žluté a růžové květiny, ale v hlavní roli jsem tentokrát nechala spíše zelené rostliny. Kroužek by mohl být i bohatší, ale pokud vás tlačí čas podobně jako mě, ponechte jen jednu řadu. 🙂

Doprostřed jsem doplnila nápis „srpen“ a použila jsem k tomu tenký brushpen od značky Pentel. Ten můžu jedině doporučit – snadno se ovládá a dělá tenkou linku přesně tam, kde je potřeba.


Nadpis ve stylu kaktusu

Svůj každoměsíční To Do list vždy dělím na dvě poloviny. Jedna je pro radosti, druhá pro povinnosti. To už určitě dobře znáte. 🙂 Pojďme tedy ke zdobení.

Na nadpis jsem použila fix od značky Ecoline v odstínu 657, obtáhla jsem ho šedým Tombow fixem a nakonec ještě tenkým černým fixem Marvy Uchida (vel. 005). A protože pravý spodní roh zdobí malý kaktus, rozhodla jsem se písmo obohatit o bílé čárky, které mají představovat bodláky. Snad jsem se jim alespoň trochu přiblížila. 🙂 Bílé detaily jsou dodělávané gelovkou od Sakury – Gelly Roll Pen.

Bullet journal s tématem kaktusů a exotických květů. Český návod na bullet journal.

A jak vypadá takový seznam úkolů vyplněný?

Je teprve začátek měsíce, takže úkolů v něm ještě není tolik, avšak pro lepší představu o tom, jak si seznam vedu, to jistě postačí. Občas použiju nějakou samolepku pro zvýraznění poznámky nebo prostě jen tak, pro radost. 🙂

Velmi často používám samolepky od Fleppi, Lípnisi nebo Little Miss Stickers. Když je zrovna nemám s sebou nebo jsem líná si pro ně dojít, prostě si k nápisu něco nakreslím. 🙂
* Samolepka batůžku je z červencového setu od Fleppi

V seznamu si někdy zakroužkuju důležitá data nebo zvýrazním konkrétní úkol, abych jej nepřehlídla. Použít zde můžete také barevné kódování, i když nedoporučuju používat příliš mnoho barevtento typ stránky se snadno stane nepřehledným.

To do list neboli seznam úkolů pro bullet journal, obsahuje samolepky Fleppi.

Přehledný bujo kalednář

Po kalendáři, který jsem měla minulý měsíc naopak (tedy boxíky byly vlevo), jsem se vrátila zpátky k původní variantě. Zjistila jsem, že mi to takto vyhovuje víc a že se mi lépe píše na levou stranu diáře.

Taky jsem si všimla, že kalendář bez černého okraje, tedy jen s barevnými lištami pro datum, je přehlednější. Někteří sice namítají, že neoddělená políčka svádí k pomíchání úkolů pro jednotlivé dny, ale moje zkušenost říká, že je vše o zvyku. Když si vytvoříte pomyslnou hranici, za kterou nebudete psát, podaří se vám rozmezí dodržet. A pokud ne, nic se neděje. 🙂

Mezi boxíky na pravé straně dávám vždy jeden pro důležité poznámky, rozečtené knihy (nebo/ a rozdívané seriály) a nově se snažím prostřední boxík obměnit podle období nebo měsíce. Tentokrát jsem proto zvolila „co chci stihnout do konce prázdnin“. Protože, přiznejme si, je toho hodně!

Přehledný bullet journal kalendář s místem na poznámky.

…a máme vyplněno!

Do kalendáře si značím důležitější události, akce, výlety nebo termíny. I tady používám samolepky, a to jak funkční (nápisy, ikonky), tak dekorační (obrázky). A samozřejmě nesmí chybět razítka. Ty mám od firmy Aladine a jde konkrétně o pěnová razítka ikonek. Samolepky jsem tentokrát použila od Fleppi a Happy Planner (ty jsem koupila na Craftelieru).

Co se týká barev, snažím se o střídmost. Většinou používám pouze černý fix a zvýrazním samolepkou, popřípadě jednou výraznější barvou, která koresponduje s barevnou paletou aktuálního layoutu. Zde by to byla tmavě zelená nebo hnědá.

Razítko knihy nebo diáře z Aliexpress.
Dřevěné razítko knihy/ diáře z Aliexpressu
Plánovací pomůcky - samolepky Happy Planner a Fleppi a razítka ikonek Aladine.
Razítka Aladine, samolepky Happy Planner, samolepky Fleppi červenec 2019

Na srpen méně stránek

Tentokrát už nás čekají pouze dvě diářové stránky, a to je deník Once Upon a Time (= bylo nebylo) a Habit tracker. Běžně bych přidala ještě sledování nálady nebo Time log, avšak teď u diáře trávím méně času. S podzimem se tyto stránky zase vrátí, protože delší večery u čaje a diáře si nenechám ujít. 🙂

U deníkové stránky jsem si ozdobila roh hnědým papírem, s nímž poslední měsíce pracuju moc ráda. Tento jsem pořídila v lepicím bločku u Fleppi, ale stejně dobře poslouží i hnědý balicí papír z Vánoc. Dál jsem použila samolepku rostliny, razítko ručičky z Aliexpressu a samolepku s větou (Crate Paper, koupeno na Craftelier).

Několikrát během tohoto plánování jsem vyzkoušela nový fix od Faber Castell v metalické měděné barvě. Seženete třeba na Pastelka.eu nebo na Craftelieru, případně v kamenných papírnictvích. Po zaschnutí se sice příliš neleskne, ale barvu má hezkou, takovou přírodní. Proto se mi sem krásně hodil, stejně jako detaily doplněné bílou Sakura Gelly Roll.

Faber Castell Pitt Artist Pen v měděné barvě - swatch, recenze.

Novinka na poslední chvíli

U Habit trackeru se nekonají žádné novinky, o prázdninách jen nezapisuju školu a učení, zato jsem přidala ikonku srdíčka pro dny, kdy udělám něco sama pro sebe, například zajdu do kavárny, dám si masku, udělám si nehty a tak podobně. 🙂 Plus hvězdička slouží jako značka pro můj aktuálně rozpracovaný projekt, který snad odhalím již brzy!

Menší kaktus s nápisem jako ozdoba? S tím nikdy nešlápnete vedle. Přesto se mi na něm pořád něco nezdálo, ale nevěděla jsem, jak ho ještě vylepšit… A pak jsem jednoho dne navštívila moje oblíbené brněnské papírnictví a našla tam balíček krásných metalických fixů. Mezi nimi je i několik odstínů zelené, proto jsem hned jeden vzala a dokreslila kaktusu několik čar. Dodalo mu to hezkou texturu a nový rozměr. Přesně to mu chybělo… 🙂

Fixy jsou značky Docrafts, Papermania a je to balíček 8 kusů za 150 korun (jinde se cena může lišit).

Metalický fix Papermania Docrafts - swatch, ukázka.

A tím máme hotovo!
Opravdu jednoduchý a rychlý vzhled pro vaše diáře, ať už děláte bujo nebo máte klasický diář. Vždy si můžete vytáhnout detaily, které použijete. 🙂 Doufám, že se vám článek líbil a pokud chcete víc, podívejte se na plánování na červenec s podmořským světem. Video na vás čeká! 🙂

Děkuji za návštěvu a budu se těšit příště,
Míša v ŠálkuJe tady ještě spousta článků na téma Bullet Journal.
Nevím to jistě, ale mohlo by vás zajímat:
Citronový bullet journal – červnová inspirace
Recenze na levné štětcové fixy z Lidlu
Jak vypadají samolepky, které jsem ilustrovala pro Fleppi?

1 komentář: „Plánujeme na srpen 2019 | BULLET JOURNAL ČESKY

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s