Plánujeme na září 2019 | BULLET JOURNAL ČESKY

Doba čtení: 12 minut

Teplé dny a chladné noci,
při nichž sním o tom nejkrásnějším,
listy zasypaným, období ročním.
Podzim
.

Vítejte u prvního podzimního článku, milí čtenáři.
Jsem ráda, že období chladných dní, teplých svetrů a úžasných barev je zase tady. Proto už samotné září začínám skutečně podzimně – ve vínové barvě a s dýněmi.

Přestože jsem svůj bullet journal namalovala teprve před pár dny, i tak jsem si s motivem vyhrála. Jde tentokrát o složitější tvoření, nebo spíše zdlouhavější, ale na prodlužující se večery to snad přijde vhod. 🙂 Pojďte se se mnou podívat, jak malování dopadlo tentokrát, a načerpejte pořádnou podzimní inspiraci.

A nezapomeňte si k článku udělat oblíbený horký nápoj!


Čas potřebný k vytvoření: 2,5 – 3 hodiny (pro trpělivé)


Každý podzim mě lákají dýně, listí, šálky čaje a všechny ty nádherné věci, které je však trochu těžké každý rok vymýšlet tak, aby vypadaly trochu jinak. Přesto jsem věděla, že na září chci mít v diáři dýně, ať se děje cokoliv. Rozhodla jsem se je však pojmout jinak.

Inspiraci jsem našla na Pinterestu – můžete mě sledovat nebo se podívat na moje nástěnky. 🙂 Když jsem se rozhodla pro vínovou barvu, našla jsem si na trhu i květiny v této barvě, které jsem chtěla využít pro focení. Ale nakonec posloužily i jako hezká inspirace při malování. Hlavně tedy jejich tenké, ostré lístky.

Kde beru inspiraci? Prohlédněte si mé nástěnky na Pinterestu!

Doprostřed jsem namalovala větší dýni ve světlých burgundy tónech. Že takové dýně nejsou? Asi máte pravdu, ale je to škoda! 🙂 A pak už jsem jen malovala lístky v zelenomodré barvě a občas přidala nějaký ten fialový. Tento konkrétní odstín zelené jsem si namíchala proto, aby nevypadal příliš jarně, ale spíš zastřeně, možná až trochu smutně. Zkrátka podzimně.


Seznam úkolů – pro začátek školy nezbytnost

Tento měsíc – stránka, kterou zaplňuji úkoly, ale i radostmi všeho druhu. Na začátek školy se hodí naprosto skvěle, protože navyknout si po prázdninách na školní režim může dát zabrat. Nebo alespoň v mém případě to tak bývá.

Sloupec nemusíte rozdělovat jako já, ale můžete si jej pojmenovat třeba jako „škola“ nebo „práce“. Tak budete mít úkoly týkající se jednoho tématu vždy u sebe. Já jsem zvyklá mít úkoly pomíchané, takže ať už jde o školu, práci, články nebo blog, vše mám ve sloupci vpravo. Příjemnější věci si pak píšu vlevo.

Na této stránce je zajímavý nadpis, který jsem napsala pomocí míchání barev dvou Tombow fixů. Když přiložíte hroty dvou barev k sobě, fix je nasákne a chvíli píše jinou barvou, načež se postupně vrací k té své. Výsledkem je efekt hezky prolnutých barev.


Stránka orámovaná lístky

Celé téma měsíce září jsem si zamilovala. Vynadívat se však nejvíc nemůžu na stránku s kalendářem, kterou jsem celou orámovala malými lístky, dýněmi a květinami.

Původně takový vzhled v plánu nebyl. Chtěla jsem jen lehce ozdobit prostor okolo nadpisu, ale něco mi říkalo, že mám pokračovat dál. Jakmile jsem namalovala pravý okraj, už nebylo cesty zpět. Výsledek se mi neskutečně líbí a je to něco, co jsem zatím nikdy v diáři neudělala. A jsem ráda, že jsem ve svém výtvarném „flow“ pokračovala a dala na svůj instinkt. 🙂

Kombinovala jsem opět starorůžovou a vínovou barvu, obě ve fixech Tombow – č. 772 a č. 837. Po straně kalendáře jsou tři boxíky:

  • Důležité – boxík na nejdůležitější věci měsíce
  • Mohla bych stihnout – někdy máme v plánu věci, které nejsou nutné, ale přesto bychom je rádi splnili. Právě pro ty slouží boxík číslo 2.
  • Rozečteno – boxík slouží pro seznam rozečtených knih, kterých na podzim nebezpečně přibývá 🙂
Bullet journal kalendář na měsíc září s podzimní tematikou.

Do layoutu jsem použila také samolepky, a to konkrétně podzimní set na září od Fleppi plus jednu knížku ze setu od Little Miss Sticker. Oba obchůdky mám ráda a na kvalitu jejich samolepek nedám dopustit. Ale to už ode mě určitě znáte. 🙂 Použila jsem také samolepku bílé dýně, kterou jsem malovala loni. Je tedy z mojí „dílny“.

Aršík samolepek od Fleppi - září 2019.
Samolepky na září 2019 od Fleppi – dostala jsem je od ní v rámci spolupráce. ❤
Knižní samolepky od Little Miss Stickers – můj neoblíbenější set Knihomolka jsem také dostala. 🙂

Málo času? Spojujte a kombinujte

Vzhledem k tomu, že jsem layout tvořila poměrně pozdě, už mi přišlo zbytečné pouštět se do mnoha stránek, které bych musela vyplnit zpětně. Rozhodla jsem se proto pro kompromis a ponechala si habit tracker, ale další dvě stánky jsem „vcucla“ do jedné. 🙂

Neplechárium slouží pro poznámky a zkrátka pro jakoukoliv neplechu. Poslední měsíce mi chybělo a byla jsem na sebe naštvaná, že jsem si ho do layoutu neudělala. Což byla známka toho, že je pro mě tato stránka nezbytná. V září se proto vrátila, i když jen v poloviční formě. Na tento měsíc by to mělo pro mé účely stačit.

Druhá polovina slouží stránce Once Upon a Time, která je vlastně takovým deníkem. Opět by tento rozsah měl na září stačit. Pokud nemáte tolik času nebo tvoříte layout později v měsíci, jako já, nebojte se některé stránky spojovat dohromady. Ušetří to nejen čas, ale i místo v diáři, které by jinak mohlo zůstat prázdné, protože některé dny už minuly.

Stránky jsem nijak zvlášť nezdobila, už jen proto, že s kalendářem jsem si hodně vyhrála. 😀 Ale i z toho důvodu, že tyto stránky bývají poměrně dost zaplněné a na obrázky není moc místo. Nebo spíš tam pak obrázky zavazí.

Bude na stránce hodně textu?
Ozdoby tedy volte raději střídmější. Důležité poznámky byste jinak mohli snadno přehlédnout.

Drobné ozdoby jsem ale přidala aspoň v podobě razítka s ručičkou – z Aliexpressu. A malé namalované dýně s lístky. Dobře by posloužily i washi pásky, ty ale ve vínové barvě nemám. Už aspoň vím, co doplnit!


A tím moje dnešní inspirace končí.
Doufám však, že jsem u vás vyvolala alespoň malinké nadšení pro nadcházející podzim a že třeba využijete tip na zajímavou barevnou kombinaci. Je totiž opravdu nádherná. ❤

Závěrem bych vám chtěla říct, ať zůstanete Míši v šálku na dosah, třeba na některé sociální síti, protože za pár dní nás všechny čeká velká novinka. Nechte se překvapit a nebojte, už to nebude dlouho trvat. 🙂

Děkuji za návštěvu a budu se těšit příště,
Míša v šálkuJe tady ještě spousta článků na téma Bullet Journal.
Nevím to jistě, ale mohlo by vás zajímat:
Mých 10 tipů na brněnská papírnictví
Plánování na srpen
Jak vypadají samolepky, které jsem ilustrovala pro Fleppi?

3 komentáře: „Plánujeme na září 2019 | BULLET JOURNAL ČESKY

  1. Jíťa píše:

    Jupíí, konečně někdo další v Česku, kdo si maluje vlastní diář! Ten letošní jsem si teda kreslila celý dopředu, asi bych nestíhala každý měsíc zasednout a tvořit 😀 Tvůj říjnový layout se mi moc líbí, hlavně teda položka Neplechárium 😀

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s