Papírnictví Míša v šálku aneb Založila jsem e-shop

Krásný podzimní večer.
Možná už to víte, možná je to pro vás novinka. Tak či tak, je to skutečně pravda. Míša v šálku založila e-shop – malé internetové papírnictví. Najdete ho na www.misavsalku.cz a pořídit si v něm můžete především samolepky do diáře nebo trhací bločky. 🙂

Dnešní článek bych chtěla věnovat povídání o tom, jak nápad vznikl, stával se postupně skutečností, a co to vlastně celé znamená pro budoucnost blogu. Takže jestli vás zajímá zákulisí tohoto našeho projektu, pusťte se směle do čtení!

Papírnictví Míša v šálku s ilustrovanými samolepkami a bločky.

Jak jsem zmínila v úvodním videu, nápad na výrobu vlastních samolepek vznikl přesně před rokem. Začalo to jedním naskenovaným obrázkem z mého diáře, který se Vojtovi tolik líbil, že trval na tom, abychom jej zkusili vytisknout. K našemu překvapení vypadal výsledek uspokojivě, a tak se Vojta pustil do výroby řezačky.

Abyste tomu rozuměli – Vojta prostě rád vymýšlí cokoliv technického, takže výroba plotru na řezání samolepek pro něho byla nejen výzva, ale také vidina produktivně (a ideálně) strávené zimy v jeho „dílně“. 😀 Nedávala jsem tomu velké naděje.

Když pak přišel se zprávou, že by jeho homemade přístroj mohl fungovat, zkusila jsem namalovat nějaké podzimní motivy samolepek. Ty jsme pak připravili k tisku a řezání, avšak ukázalo se, že sestrojení plotru tak, aby fungoval spolehlivě a přesně, je zkrátka trochu složitější. Smířila jsem se tak s tím, že samolepky nám nejsou souzeny, a vystříhala jsem si natisknuté motivy na lepicí papír jen tak, sama pro sebe.


Smířila jsem se s tím, že samolepky nám nejsou souzeny.

– Míša, podzim 2018


Jejich fotku jsem pak umístila na Instagram a podle vašich ohlasů bylo zřejmé, že se vám obrázky hodně líbí. Padlo dokonce i to, že byste o ně měli zájem, kdybych je dala do prodeje. V tu dobu jsem však už počítala s tím, že k tomu nedojde. Naše podomácku vytvořená řezačka nefungovala dobře a nová byla poměrně drahá…

Úplně první samolepky, tehdy jen pro vlastní použití.

ZNAMENÍ JMÉNEM FLEPPI

Nápad jsme tedy zavřeli do mrazáku a nechali ho takzvaně „na potom“. Do pár měsíců poté se však stal zázrak, který byl, kromě Vojtova naléhání, tím hlavním, co mě donutilo to nakonec zkusit, protože jsem viděla, že to jde. Ozvala se mi Fleppi s nabídkou – mohla jsem pro ni navrhnout vlastní samolepky. Jak už asi víte, spolupráce se opravdu vydařila a samolepky s mými včelkami si od dubna můžete u Fleppi koupit. 🙂 Takže Luci, děkuju za nakopnutí! 🙂

Samolepky Fleppi s mými obrázky včelek. 🙂

Zároveň se nám přes zimu podařilo nastřádat nějaké peníze, a tak jsme udělali naši první investici. Netušili jsme, zda se vůbec někdy dopracujeme k tomu, abychom samolepky prodávali, ale chtěli jsme se o to pokusit. Pár měsíců jsme experimentovali, až jsme se shodli, že dokážeme samolepky vyrábět v takové kvalitě, o které si myslíme, že je k prodeji vhodná. Začala jsem proto malovat další motivy, hledali jsme kvalitní papír, přemítali nad tiskem a vybírali, jak by vlastně aršíky měly vypadat.


V tvorbě webu jsme naprostí nováčci, a proto je na našem díle jistě vidět patrná dávka neznalosti.

– Míša po asi 1 000 hodinách nervů u tvorby stránek


Jedno z dalších větších rozhodnutí přišlo, když jsme vybírali, kde naše zboží nabídneme. S Flerem jsem už od začátku nebyla spokojená, a proto jsem se čím dál víc přikláněla k variantě vlastního e-shopu.
Opět to stálo hodiny zjišťování informací, propočítávání a přemýšlení, ale nakonec jsme se dobrali k cíli a začali pracovat na vlastních stránkách. V tom jsme naprostí nováčci, a proto je na našem díle jistě vidět patrná dávka neznalosti, ale věříme, že vše se můžeme naučit.

První setkání s naší řezačkou. 😀
Jeden z prvních archů našich samolepek! 🙂

A dostáváme se do současnosti. Týden před spuštěním e-shopu jsem trávila především za stativem, kdy jsem veškeré produkty fotila, a pak jsem po nocích textovala web. Byla to zábava, ale i pěkná dřina zároveň.

Po celých prázdninách práce a vyřizování jsme se konečně blížili závěru, ale ten stále jakoby nám unikal. Zároveň jsem se potýkala s velkou touhou vám alespoň něco málo říct, ale prostě jsem nemohla… 😀


Konečně jsme se blížili závěru, ale ten stále jakoby nám unikal.

– Míšiny myšlenky, 20. září 2019, 2:35


Když bylo vše připraveno, natočila jsem video a doufala, že z našeho papírnictví budete alespoň z části tak nadšení, jako my. Reakce, které od vás přišly (a stále chodí), byly neuvěřitelné. Tolik krásných, přejících zpráv plných podpory, byly do začátku potřeba jako sůl. ❤
A to ani nemluvím o tom, jak jste nás zahrnuli objednávkami… Hned dvakrát jsme museli dotisknout většinu motivů po několika kusech. 😀 Byl to nepopsatelný pocit a moc vám za něj děkujeme ještě jednou.

A co to vlastně pro Míšu v šálku znamená?

Díky e-shopu jsem objevila další cestu, kterou mohu jít, a po které můžu Míšu v šálku posunout. Myslím, že to byl skvělý krok, i když s prací a dokončováním posledního ročníku výšky to bude i skvělá výzva. 😀

Blogovou tvorbu však obchůdek neovlivní. Nemusíte se bát, že bych začala psát jen o Míša v šálku samolepkách nebo to do listech! 😀 Obsah zůstane stejný, čekají vás recenze na rozmanité značky rozmanitých produktů, plánovací videa, návody a tipy. Pokud tedy nechcete, aby vám utekly novinky nebo akce našeho papírnictví, sledujte jej na Instagramu nebo Facebooku.


Blogovou tvorbu obchůdek neovlivní.


Co se týče e-shopu, budeme přidávat nové motivy samolepek a to do bločků. Máte se tedy na co těšit. 🙂

Teď už jen doufám, že pokud si u nás uděláte radost, budete s našimi výrobky spokojení. Naší hlavní myšlenkou je „z diáře do diáře“, protože velká část motivů pochází přímo z mých diářů. Myslím, že nic nevyhovuje diářům tolik, jako to, co v nich bylo vytvořeno. Najdete u nás také květinové věnečky na ozdobu úvodní stránky měsíce. Chci vám nabídnout zkrátka vše, co sama používám a miluju.

Pokud jste dočetli až sem, dejte mi do komentáře vědět, jak se vám náš příběh líbil! 🙂 Děkuji za váš čas a doufám, že se potkáme třeba i na e-shopu.

S láskou,
vaše Míša

www.misavsalku.cz


Podívejte se na oznamovací video

Samolepky Míša v šálku - Únorový věneček
Samolepky Míša v šálku - Planner Lover

3 komentáře: „Papírnictví Míša v šálku aneb Založila jsem e-shop

  1. Mojmíra Némethová píše:

    Jée, to je krása, čítať príbeh niekoho iného o motivácii začať posúvať nálepky ďalej. Aj u mňa to bolo najskôr tak, že som si ich robila pre seba – také, aké sa mi páčia. A až potom som ich začala posúvať ďalej. Držím palce s obchodíkom. 🙂 Little Miss Sticker

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s