15 tipů: Stánky, které nesmíte na Meet Papír 2019 minout

Svátek všech bláznů do papírnictví se blíží! 🙂

Stejně jako loňský podzim, i letos se můžeme těšit na krásnou událost Meet Papír, a to jak v Praze, tak v Brně. Hurá! Pokud jste zatím o této akci neslyšeli, mrkněte na mou (foto)reportáž z minulého ročníku, která vám vše osvětlí. Ale abych vás neobrala o základní informace: Meet Papír je market či trh, kde nabízí zboží malí čeští výrobci papírenského zboží. Najdete tam samolepky, bločky, diáře, psací potřeby a mnoho dalšího. 🙂

Protože nám pro tento rok přibyl počet prodejců, rozhodla jsem se udělat výběr stánků, u kterých se prostě musím zastavit. Samozřejmě obejdu úplně vše, ale menší plán a tahák se vždy hodí. Proto se neostýchejte a klidně se mými tipy inspirujte.

Protože plánuju navštívit brněnský Meet Papír, budu se orientovat především na něj. U každého mého tipu však najdete i informaci, zda bude konkrétní prodejce v obou městech, či pouze v jednom. Brněnská akce je již tento víkend, tedy 5. října, a to v Tržnici na Zelném trhu. Já tam stoprocentně budu, takže mě neváhejte případně pozdravit, když na mě v tom davu narazíte! 🙂

Meet Papír 2018 Praha
Meet Papír 2018, Praha

Printintin

Brno, Praha

Holky z českého papírnictví Printintin nesmíte vynechat. Jejich stánek poznáte díky dřevěným bedýnkám a krásnému zboží, jako jsou pohlednice, plakáty, sešity, bločky nebo odznáčky. Co je u nich ale letos obzvláště žhavým zbožím? 🙂 Jejich nová kniha o krasopísmu.

Holky bych jich pár měly mít i v Brně a já si pro jednu stoprocentně mířím. Nejen proto, abych je podpořila, ale také proto, že knížka Z lásky k písmu je prostě nádherným kouskem po výtvarné stránce. Jak taky jinak, je přece z rukou talentovaných krasopísmařek! 🙂 Už se těším, až do ní nahlédnu.


Fleppi

Brno, Praha

Kde nakoupit božské samolepky? Přece u stánku Fleppi. Potkat ji na marketu je skvělá příležitost k tomu, abyste si mohli veškeré samolepky prohlédnout naživo, a nakoupit si libovolné kombinace aršíků. Fleppi s sebou přiveze snad všechny motivy, které najdete u ní na e-shopu, takže bude jistě z čeho vybírat.

A mrknout se u ní můžete i na dubnový set, který jsem pro ni měla možnost ilustrovat. 🙂 Zároveň ušetříte na poštovném, pokud si do zásoby chcete pořídit jen dva nebo tři aršíky samolepek, které jste už vypotřebovali.


Lepikaro

Brno, Praha

Lepikaro jste na loňském Meet Papír mohli potkat ještě jako Váš kreativní svět. Letos přijedou sice s novým jménem, přesto však se zbožím, které u nich máte rádi. Chybět nebudou snad ani novinky, z nichž si já osobně brousím zuby na kolekci Hygge ve žluté barvě.

Pamatuju si, že u jejich stánku se loni příjemně nakupovalo, protože vše měli dobře vystavené a každý se mohl podívat, na co chtěl. U Lepikaro najdete kromě samolepek i věcičky pro scrapbooking a diáře. Takže pokud nějaký hledáte, zastavte se u Báry. Ráda vám určitě poradí. 🙂


Yuppi

Brno, Praha

Tento tip bych si ráda nechala jen pro sebe, ale na marketu je stoprocentně nepřehlédnete. Yuppi přijedou jak do Brna, tak do Prahy, a přivezou s sebou nálož diářů, psacích potřeb, samolepek a vlastně všeho, co u nich najdete i online. A proč bych si tip nechala jen pro sebe? Loni u jejich stánku byla tak obrovská řada, že jsem si bohužel nepořídila ani ň. Doufám, že letos to bude alespoň o malý kousek lepší. 🙂

Moc ráda bych mrkla na nějaké Happy Planner doplňky, protože naživo vždy vypadají trochu jinak. Také doufám, že bude k dostání pár značek fixů, jako je Tombow, Pentel nebo Karin. A pokud nebude velká tlačenice, chci mrknout i na samolepky!


Mocer

Brno, Praha

Diáře Mocer jsou mým absolutním objevem z loňského roku. U stánku jsem se zastavila jen letmo, ale doma jsem hned googlila, kde je můžu objednat. Nakonec vše dopadlo tak, že jsem s Mocerem navázala spolupráci a po téměř roce používání jednoho z diářů jsem z něj stále tak nadšená, jako na začátku. Je prostě skvělý. Na blogu najdete recenzi a na Youtube plánovací video. 🙂

Mocer bude mít k dispozici nové designy diářů, a stejně tak bychom u něj měli najít nové samolepky a snad i záložky. Těším se, až se letos zase zamiluju. A vám musím doporučit alespoň krátkou zastávku, protože zklamaní nebudete!


Graspo

Brno

Tiskárna Graspo přijede z mého milovaného Zlína a doufám, že s sebou přiveze i nové diáře s ilustracemi od české autorky. Když jsem studovala jejich nabídku, zaujaly mě tečkované bločky, které by měly být vhodné na bullet journal.

Pokud tedy plánujete zaměřit pozornost na bujo vybavení, stánek Graspo jen tak nepřejděte. Takovou malou zákulisní informací je, že spolu s tiskárnou Graspo nově spolupracujeme, a něco jsme si pro vás připravili. Na Meet Papír to sice nenajdete, ale už brzy se můžete těšit na recenzi zmiňovaných nových diářů, a také na slevový kód. Tak si zboží pořádně prohlédněte. 😉


Papírové štěstí

Brno, Praha

Pokud se nepletu, tak Papírové štěstí potkáme letos poprvé. Už i proto se těším na zastávku u jeho stánku, kde bych se chtěla mrknout na samolepky a sešity. Jsem moc zvědavá, co dalšího tam objevím. Tuším ale, že to bude spousta krásně jemných motivů… 🙂 Papírové štěstí znám z Instagramu, takže mám radost, že jejich věcičky uvidím ve skutečnosti.


ePipí

Brno, Praha

Ať už je znáte pod názvem ePiPí nebo Prodejna (s) radostí, jejich ilustrace jsou nezaměnitelné. Mít je můžete na odznáčcích, plakátech, plecháčcích, bločku nebo dokonce na diáři. Myslím, že s sebou přivezou i zcela novou várku diářů na příští rok, takže bude jistě z čeho vybírat. Motivy jsou to opravdu boží. 🙂

Sama od ePiPí mám trhací bloček, sešit se zvířátky i odznáčky, a se vším jsem nadmíru spokojená. Mrknu se tedy, co mají nového, a jestli mi třeba ještě něco nechybí. 🙂 Vám musím návštěvu taky doporučit, ale nenechte se odradit frontou!


UASHMAMA

Brno,

Obchůdek, jehož název sice nedokážu přečíst, ale nezabrání mi to v jeho návštěvě. 😀 Zaujal mě hned na první pohled, a ačkoliv jsem o něm dodnes neslyšela, těším se, až se na něj na Meet Papíru mrknu. Uashmama vyrábí tašky, batohy a další doplňky z pratelného papíru – jestli tohle není cool, tak už nic!

Nevím, jestli je to úplně můj styl, ale nápad je to rozhodně netradiční. Pokud i vás zaujaly doplňky z papíru, které mohou zmoknout a nevadí jim praní, tak se u Uashmama asi potkáme. 🙂


Lava New

Brno

U Lava New mě před časem na Instagramu zaujaly samolepky, takže jsem ráda, že budu mít možnost prozkoumat i jejich další zboží. Vím, že mají zápisníky, bločky, a kromě samolepek ještě odznáčky. Zápisníky myšlenek sice nejsou nic pro mě, na samolepky ale slyším. 😀

Jestli Lava New znáte, pak se na ně můžete těšit!


piiir

Brno

Myslím, že název piiir přesně vystihuje druh zboží, který u tohoto prodejce najdete. Jde o ručně šité sešity a fotoalba v minimalistickém stylu. Pokud tedy nejste na přehnané zdobení a preferujete čistý, možná trochu hipsterský styl, najděte si piiir!

Myslím, že mezi malovanými samolepkami a diáři určitě vyniknou, proto bych řekla, že je neminete. Určitě to nebudou výrobky pro každého, ale za podívání určitě stát budou.


Dědova dílna

Brno

Dobře dobře, tady mě zaujala především myšlenka a název obchůdku. 🙂 Ale posuďte sami, zda není lákavé mrknout na bločky a alba s dřevěnými deskami, které vznikají v dílně po dědovi. Pokud sháníte bloček či zápisník, tenhle vám kromě hezkého designu poskytne i hlubší příběh. A to já rád!

Bločky jsem si sice zakázala kupovat, ale zastavit se a podívat se na krásnou ruční práci, to se přece může, ne? 🙂


Ročenkomat

Brno, Praha

Ročenkomat už nějakou dobu tak trochu přehlížím, ale myslím, že nastal čas to napravit. Zaměřují se především na diáře, ale já budu svou pozornost věnovat hlavně samolepkám a sešitům. Doufám, že najdu nějakého favorita, protože produkty Ročenkomatu vídám v brněnském Place Store docela často, ale zatím jsem si žádný nepořídila.

Řekla bych, že jde o značku s hravými a veselými motivy, takže pokud je tohle váš šálek kávy, určitě vás svým stánkem zaujmou. 🙂


Karouch

Brno, Praha

Zastavit se chci také u prodejců ze Slovenska. Karouch mě zaujal především zápisníky v krásných, minimalistických filcových obalech, které teď docela frčí. 🙂 Opět si připomínám, že bločky a zápisníky nesmím kupovat, ale na tyhle si fakt brousím zuby. Jsou nadmíru povedené!


Hurá papír

Brno

A na konec tip pro milovníky ručního tvoření a scrapbookingu. U Hurá papír bych se chtěla podívat na razítka a scrapbookové papíry. A pokud budou mít i samolepky, tak ty mi samozřejmě nesmí uniknout. 🙂 U těchto typů stánků se mi zdá, že jde o náhodu, zda narazíte na něco, co se vám zalíbí. Většinou toho totiž mají hodně, takže něco snadno přehlédnete. Snad to ale zvládneme! 🙂


Mapa jednotlivých prodejců


Do Prahy se chystá taky spousta skvělých prodejců a jsem upřímně nakloněná tomu, že bych se zajela mrknout i tam. Zejména kvůli stánku: Aladine razítka, by-me diáře, Life Designer diáře, Kreativ časopis, Washi pásky stánek a Srapylife. Máte se rozhodně na co těšit! 🙂

A co Papírnictví Míša v šálku? Na Meet Papíru nás sice letos potkáte jen jako návštěvníky, ale naše samolepky nebo trhací bločky si můžete pořídit třeba i dnes, a to tady – www.misavsalku.cz.

Děkuji vám za přečtení a těším se případně na Meet Papíru 2019!
Míša


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s