Jak se zabavit nejen v karanténě

Zdravím vás uprostřed měsíce s netradičním článkem!
Asi tušíte, proč jsem se rozhodla dát dohromady pár tipů na to, co dělat, když se nemůžete hnout z domu. Kvůli situaci ohledně šíření koronaviru je teď spousta z nás nucena trávit čas doma, ať už sami nebo s dětmi. První dny jsou jistě naprosto normální, poté se však můžeme začít kapku nudit.

Jak se zabavit, když tu máme „koronavirové“ prázdniny? 🙂 Projděte si následující seznam a inspirujte se. Třeba vás zrovna vysvobodím ze zajetí nudy!

Celý příspěvek

Jaké jsou fixy Artline Stix? | Recenze

Možná, že už jste na ně narazili: Pestrobarevné trojhranné fixy připomínající lego (nebo v mém případě chapadýlka chobotnice), které lze skládat dohromady a také s nimi krásně psát. Přesně tak, mluvím o štětcových fixech Artline Stix Brush Marker, jimž se dnes podíváme na zoubek.

Tyto na pohled velmi atraktivní fixy můžete vidět na fotkách s diáři nebo ve videích. Vypadá to, že jsou velmi oblíbené, a že psaní s nimi je nadmíru snadné. Je tomu ale skutečně tak? Kde je sehnat a vyplatí se do nich investovat? Pro odpovědi čtěte dál. 🙂

Celý příspěvek

Plánujeme na leden 2020 | BULLET JOURNAL ČESKY

Doba čtení: 15 minut

Další rok je tady
a Míša v šálku
jede dál!

Ahoj v novém roce, nejmilejší čtenáři!
Možná se ptáte, kde jsou články s plánováním na prosinec a nový rok. Inu, dovolte mi malé vysvětlení před tím, než se pustíme do lednového plánování. V minulém roce jsem se začala více zabývat tvorbou videí, protože je považuju za perfektní způsob, jak vám názorně ukázat postup při tvoření bullet journalu. Videa mě nesmírně baví natáčet, stříhat a namlouvat, proto se jim i v roce 2020 chci věnovat nadále, snad i víc.

Přesto jsou stále témata, která raději zpracovávám jako články. Jsou to nejčastěji recenze nebo různá povídání či kreativní tipy. O budoucnost blogu proto nemějte strach, chci psát i nadále. Ostatně, jak říkám, to je to jediné, co mi tak nějak jde. 🙂 Pokud tedy na blogu nenajdete plánování na nějaký měsíc, je pravděpodobné, že jsem jej zpracovala jako video. Většinou se snažím spolu s videem vydat i článek, ale kvůli škole, práci a novému e-shopu to mnohdy nestíhám. Nicméně fotky z každého měsíce dávám na svůj Instagram, na kterém jsem aktivní v podstatě denně, takže inspiraci ve fotkách najdete i tam.

A teď už k článku!

A teď už k lednovému plánování. I to vzniklo prvně jako video, nicméně už dlouho jsem pro vás nic nenapsala, ačkoliv nápadů mám na seznamu spoustu. A snad je brzy uvidíte. Nicméně lednové plánování se nese v modré barvě, květinách a sněhu. Tak se na to pojďme mrknout. 🙂


Mrkněte i na plánovací video!

Celý příspěvek

PLÁNUJEME NA LISTOPAD 2019| BULLET JOURNAL ČESKY

Doba čtení: 12 minut

Bylo nebylo
v jednom začarovaném lese,
se vůně listí mezi stromy a liščími ocásky,
poklidně nese.

A máme tady listopad!
Uteklo to jako voda a říjnový modro-hnědý layout můžeme opustit. Pokud jste říjnové plánování neviděli, zde je video! 🙂
Dnes se nicméně vrhneme na listopadové plánování, a přestože už osm dní z tohoto krásného měsíce uplynulo, třeba se vám pár nápadů bude hodit. Inu, pojďme na to!

Tentokrát se vydáme do pohádkového lesa plného barev, houbiček, kapradí a třpytek. 🙂 Jestli jste zvědaví, do jakého kabátu se tentokrát oblékl můj bullet journal, pak pokračujte ve čtení…

Celý příspěvek

Diáře tiskárny Graspo | Recenze

Doba čtení: 30 min

Pro mnoho lidí je podzim barevným obdobím čajů a pohody v teplé dece. Ne tak pro nás plánovací maniaky. 🙂 My své podzimní večery sice trávíme pod dekou, avšak pracujeme na své každoroční misi: Jaký diář si na příští rok pořídit?

Výběr je rok od roku větší a v široké nabídce se snadno ztratí i ti zkušenější. Ne každý diář si můžeme osahat, ne každý má svou podrobnou recenzi. Já se však pokusím trošku projasnit obzor a dnes vám jeden diář na rok 2020 podrobně představit. Jde o diáře zlínské tiskárny Graspo.

Na konci článku najdete slevový kód!

Diáře Graspo - řada Lady, varianta Honey. Diář se spirálou a diář kapesní s pevnou vazbou.
Celý příspěvek

15 tipů: Stánky, které nesmíte na Meet Papír 2019 minout

Svátek všech bláznů do papírnictví se blíží! 🙂

Stejně jako loňský podzim, i letos se můžeme těšit na krásnou událost Meet Papír, a to jak v Praze, tak v Brně. Hurá! Pokud jste zatím o této akci neslyšeli, mrkněte na mou (foto)reportáž z minulého ročníku, která vám vše osvětlí. Ale abych vás neobrala o základní informace: Meet Papír je market či trh, kde nabízí zboží malí čeští výrobci papírenského zboží. Najdete tam samolepky, bločky, diáře, psací potřeby a mnoho dalšího. 🙂

Protože nám pro tento rok přibyl počet prodejců, rozhodla jsem se udělat výběr stánků, u kterých se prostě musím zastavit. Samozřejmě obejdu úplně vše, ale menší plán a tahák se vždy hodí. Proto se neostýchejte a klidně se mými tipy inspirujte.

Protože plánuju navštívit brněnský Meet Papír, budu se orientovat především na něj. U každého mého tipu však najdete i informaci, zda bude konkrétní prodejce v obou městech, či pouze v jednom. Brněnská akce je již tento víkend, tedy 5. října, a to v Tržnici na Zelném trhu. Já tam stoprocentně budu, takže mě neváhejte případně pozdravit, když na mě v tom davu narazíte! 🙂

Meet Papír 2018 Praha
Meet Papír 2018, Praha
Celý příspěvek

Papírnictví Míša v šálku aneb Založila jsem e-shop

Krásný podzimní večer.
Možná už to víte, možná je to pro vás novinka. Tak či tak, je to skutečně pravda. Míša v šálku založila e-shop – malé internetové papírnictví. Najdete ho na www.misavsalku.cz a pořídit si v něm můžete především samolepky do diáře nebo trhací bločky. 🙂

Dnešní článek bych chtěla věnovat povídání o tom, jak nápad vznikl, stával se postupně skutečností, a co to vlastně celé znamená pro budoucnost blogu. Takže jestli vás zajímá zákulisí tohoto našeho projektu, pusťte se směle do čtení!

Papírnictví Míša v šálku s ilustrovanými samolepkami a bločky.
Celý příspěvek

Plánujeme na září 2019 | BULLET JOURNAL ČESKY

Doba čtení: 12 minut

Teplé dny a chladné noci,
při nichž sním o tom nejkrásnějším,
listy zasypaným, období ročním.
Podzim
.

Vítejte u prvního podzimního článku, milí čtenáři.
Jsem ráda, že období chladných dní, teplých svetrů a úžasných barev je zase tady. Proto už samotné září začínám skutečně podzimně – ve vínové barvě a s dýněmi.

Přestože jsem svůj bullet journal namalovala teprve před pár dny, i tak jsem si s motivem vyhrála. Jde tentokrát o složitější tvoření, nebo spíše zdlouhavější, ale na prodlužující se večery to snad přijde vhod. 🙂 Pojďte se se mnou podívat, jak malování dopadlo tentokrát, a načerpejte pořádnou podzimní inspiraci.

A nezapomeňte si k článku udělat oblíbený horký nápoj!

Celý příspěvek

Kam v Brně do papírnictví | 10 tipů Míši v Šálku

Doba čtení: 20 minut

Vítejte na procházce Brnem!

Tu a tam se mě někdo zeptá, jaká jsou nejlepší papírnictví nebo výtvarné potřeby v Brně. Mám sice v hlavě svůj soukromý seznam, avšak ne vždy si dokážu vzpomenout na všechny položky. A hlavně to dlouhé vypisování je někdy krapet vyčerpávající. 🙂 Proto vám tentokrát představím své tipy na brněnská papírnictví, která nesmíte minout, ať jste Brňáci nebo turisté.

Kde jsou jednotlivé obchody?
Zorientujte se podle mapy na konci článku!

U každé prodejny uvedu adresu, cenovou relaci a osobní zkušenost, včetně souhrnu toho, co v něm můžete najít. Ne každé papírnictví totiž nabízí to, pro co do něj zrovna jdete. A teď už si nazujte pohodlné boty, vyrážíme!

Celý příspěvek

Plánujeme na srpen 2019 | BULLET JOURNAL ČESKY

Doba čtení: 12 minut

Prázdninový mód: zapnuto
Odpočinková zóna: aktivována

Krásný prázdninový den!
Vítám vás zpátky u dalšího plánování, ve kterém si ukážeme nejen srpnový layout, ale také to, jak si do připravených stránek plánuju. Vždy na blogu ukazuju jen nepopsané kalendáře a seznamy, vypsaná políčka pak vidíte na mém Instagramu. Tentokrát jsem pro vás ale zachytila obojí, včetně tipů na pomůcky, které používám.

O plánování na červenec jste nepřišli, najdete jej zpracované jako podrobný videonávod na mém Youtube kanálu. Takže pokud vás láká kreslení velryb, určitě se nezapomeňte podívat. 🙂

Srpnový layout je rychlý, jednoduchý a inspirovaný džunglí. Mám přepnuto na prázdninový mód, takže dlouhé vysedávání u malování teď není nic pro mě. Pokud to máte stejně, je pro vás dnešní téma jako stvořené!

Získejte tipy na pomůcky, které používám. Plus kde je sehnat!

Jak na bullet journal - český návod. Inspirace na úvodní bujo stránku s motivem listů a květin.
Celý příspěvek